piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Mirzová si stanovila pravdepodobný termín návratu na okruh
Foto: Twitter/Sania Mirzová

Mirzová si stanovila pravdepodobný termín návratu na okruh

ČENNAÍ – Indická tenistka Sania Mirzová, ktorá sa stala vlani v októbri po prvý raz matkou, porozprávala pre indickú agentúru PTI, z ktorej čerpá magazín Sportstar, o chystanom návrate na kurty.

„Vo svojej kariére som dosiahla všetko, o čom som mohla snívať. Čokoľvek ďalšie príde, bude bonus. Myslela som si, že budem schopná vrátiť sa v auguste, ale teraz to vyzerá na január. Mať Ižaana (syn) je najväčšie požehnanie. Je mojou najväčšou inšpiráciou. Ak sa dokážem vrátiť, bude to úžasné. Nebudem sa snažiť niekomu niečo dokázať, jediný dôvod návratu je, že milujem tenis a súťaženie,“ uviedla.

Sania Mirzová so synom

Indická legenda si však stále necháva pootvorené zadné vrátka: „Musím zistiť, ako bude reagovať moje telo. Všetko bude jasné počas najbližších dvoch mesiacov. Nechcem hrať, ak nie som pripravená. Nemá zmysel vrátiť sa a zraniť sa.“

„Mám dosť vnútornej motivácie, ale je pekné vidieť hrať na Grand Slamoch tenistky ako Serena, ktoré už majú dieťa. Je to rozhodne veľmi inšpirujúce. Nemám ale žiadny cieľ. Len sa chcem vrátiť. Očakávania sú vždy vysoké, no dva roky som nehrala tenis. Ak sa návrat podarí, upieram zrak na olympiádu v Tokiu,“ dodala 32-ročná Indka, ktorá má spod piatich kruhov len štvrté miesto spred troch rokov, keď neuspela s krajanom Rohanom Bopannom v zápase o bronz z mixu.

príprava na návrat

Sania Mirzová je najúspešnejšia tenistka indickej histórie. So Švajčiarkou Martinou Hingisovou získala grandslamové tituly na Wimbledone 2015, US Open 2015 a Australian Open 2016. V rebríčku to dotiahla až na najvyšší stupienok. V singli bola na 27. pozícii a v roku 2005 vyhrala domáci WTA turnaj v Hajdarábade.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Murray sa na Nadalovom turnaji po 14 rokoch vráti na challengerový okruh

MANACOR – Britský tenista Andy Murray sa predstaví na budúci týždeň na challengerovom turnaji v meste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − 11 =