sobota , september 21 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Mladenovičová zoficiálnila angažovanie vlaňajšieho trénera roka
Foto: Facebook/Formula TX

Mladenovičová zoficiálnila angažovanie vlaňajšieho trénera roka

PARÍŽ – Francúzska tenistka Kristina Mladenovičová dnes prostredníctvom Twitteru informovala, že sa stal Nemec Sascha Bajin jej oficiálnym koučom.

Prvé šumy sa ozývali už pred troma týždňami. Vtedy 34-ročný Nemec prízvukoval, že je pri Mladenovičovej len ako poradný orgán a rodinný priateľ. Bajin bol vlani vyhlásený za trénera roka na okruhu WTA. Japonku Naomi Osakovú priviedol v septembri k senzačnému titulu z US Open, druhý spoločný Grand Slam získali v januári na Australian Open, no následne sa ich cesty rozišli.

„S nadšením oznamujem, že som začala spolupracovať so Saschom Bajinom. Vitaj v tíme,“ napísala dnes Mladenovičová na Twitteri a pripojila fotografie zo spoločného tréningu.

Francúzka mala parádny úvod roka 2017, no v júni upadla do hlbokej krízy. V októbri sa ešte zhodou okolností dostala na dva týždne na 10. miesto hodnotenia WTA, ale jej trápenie pretrvávalo. S výnimkou občasných zábleskov sa z neho nevymanila dodnes. Aktuálne je v singlovom renkingu až ma 66. pozícii, v debli je však svetovou trojkou.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Borg: „Laver Cup je tá najlepšia vec pre tenis“

ŽENEVA – Legendárny Švéd Björn Borg, kapitán výberu Európy, sa pred štartom tretieho ročníka Laver Cupu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve − eight =