streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Mladenovičová o posledných dňoch: „Akoby som hrala na všetkých existujúcich povrchoch“
Foto: TASR

Mladenovičová o posledných dňoch: „Akoby som hrala na všetkých existujúcich povrchoch“

NOTTINGHAM – Turnaj WTA International v Nottinghame sa tento rok zmenil z vonkajšieho trávnatého na halový hardový. Oveľa väčšími zmenami prechádzala v posledných dňoch Francúzka Kristina Mladenovičová.

Francúzska tenistka sa len v nedeľu tešila zo zisku deblového titulu na Roland Garros. A práve tam sa začalo jej hektické obdobie. „Sú to poriadne zmeny. V nedeľu som hrala v Paríži finále štvorhry na antuke. Na druhý deň som si pozrela predpoveď pre Nottingham a rozhodla som sa zostať trénovať na tráve v našom klube v Paríži,“ začala rekapituláciu Mladenovičová.

„V pondelok poobede sme sadli na vlak a išli sme sem. V utorok sa vôbec nehralo. Trénovali sme na koberci v hale a dnes ráno sme šli na hard. Mám pocit, akoby som hrala na všetkých existujúcich povrchoch. Nakoniec ma dali hrať úplne posledný zápas. Pripravujete sa na trávu a hráte o jedenástej večer v hale na tvrdom povrchu,“ dodala Francúzka v noci po svojom zápase 1. kola pre oficiálny web WTA.

Napriek bláznivému programu francúzska turnajová osmička úvodné kolo v Nottinghame zvládla. Poľku Magdalenu Frechovú, úspešnú z víkendovej kvalifikácie na tráve, zdolala 7:5, 6:2. Dnes je na programe kompletné 2. kolo. Zatiaľ sa pokračuje v hale a predpovede nasvedčujú tomu, že na tom nemusí nič zmeniť až do konca turnaja.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Verdasco prežíva na sklonku kariéry obrovské sklamanie

MADRID – Fernando Verdasco sa nezmestil do španielskej nominácie na finálový turnaj Davisovho pohára (18. – 24. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 − 5 =