štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Správy / Molčan po presvedčivom obrate do 3. kola challengeru v Seville
Foto: Facebook/Bratislava Open Challenger

Molčan po presvedčivom obrate do 3. kola challengeru v Seville

SEVILLA – Alex Molčan si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 90 v španielskej Seville (69 280 EUR +H, antuka vonku) so šiestym nasadeným Federicom Gaiom z Talianska po setoch 4:6, 6:3, 6:2.

Prešovský rodák nezachytil vstup do zápasu a už v treťom geme stratil podanie. Z pohľadu prvého setu to bolo rozhodujúce. Za stavu 3:5 ešte odolal dvom setbalom a znížil, no po zmene strán Talian celkovo piatu možnosť využil – 6:4.

V druhom dejstve sa karta obrátila. Molčan bol v medzihre stabilnejší, efektívnejšie servoval. Za stavu 3:2 zaknihoval brejk, ktorý si poľahky postrážil až do zdarnej koncovky. Po výsledku 6:3 si vynútil tretiu časť.

Tú otvoril úspechom na príjme. Vzápätí zvýšil napriek nepríjemnému skóre 15:40, a keď po druhom brejku upravil na 4:1, bol jednou nohou ďalej. Po zmene strán ešte raz zmazal na podaní manko 15:40 a súpera definitívne zlomil. V ôsmom geme využil na servise prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • obaja hráči mali vyše 70-percentné zapojenie prvého podania
  • Molčan odvrátil 6 zo 7 brejkbalov
  • Gaio neurobil žiadnu dvojchybu

V boji o štvrťfinále čaká slovenského tenistu, lanského finalistu, 11. nasadený Adrián Menéndez-Maceiras alebo iný Španiel Ínigo Cervantes.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Martin nezvládol zápas 2. kola na challengeri v Lime

LIMA – Štvrtý nasadený Andrej Martin prehral v 2. kole turnaja ATP Challenger 80 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − 6 =