nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Molčan na challengeri v Seville finále neobháji
Foto: Facebook/Copa Sevilla Challenger

Molčan na challengeri v Seville finále neobháji

SEVILLA – Alex Molčan prehral v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 90 v španielskej Seville (69 280 EUR +H, antuka vonku) s domácim Ínigom Cervantesom po setoch 0:6, 6:3, 5:7.

Náš tenista absolútne nezachytil vstup do zápasu. Na rozdiel od súpera nemal vo svojom podaní žiadnu oporu a rýchlo nabral manko 0:5. Po zmene strán prišiel o servis aj tretíkrát, čoho výsledkom bola strata prvého setu pomerom 0:6.

V druhom dejstve sa obraz hry postupne menil. Alex čoraz efektívnejšie riternoval, čo mu prinieslo v siedmom geme premiérový brejk. Momentum bolo razom na jeho strane, za stavu 5:3 premenil na príjme v poradí druhý setbal.

Tretiu časť odštartoval opäť lepšie Španiel. Po brejku na 3:2 boli všetky tromfy v jeho rukách. Po zmene strán odolal štyrom hrozbám straty podania, no za stavu 5:4 duel nedoservoval a dovolil prešovskému rodákovi vrátiť sa do stretnutia. O chvíľu dostal šancu na reparát a tentoraz sa už nemýlil – 7:5.

Zaujalo nás:

  • na esá dominoval Cervantes 8:0
  • Molčan využil len 3 z 10 brejkbalov, jeho súper 5 zo 6
  • mal 77-percentné zapojenie prvého servisu

Z vlaňajška obhajoval náš tenista finále. O body zaň však prišiel už v pondelok, a tak zo súčasného 410. miesta v rebríčku ATP neklesne.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + 13 =