piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Moška o sezóne 2018: „Patrila medzi tie lepšie“
Foto: TASR

Moška o sezóne 2018: „Patrila medzi tie lepšie“

BRATISLAVA – Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška sa teší z návratu Martina Kližana do top 50 i veľkého progresu Viktórie Kužmovej. Vysoko hodnotí aj výkony talentovanej Romany Čisovskej, ktorú považuje za veľkú nádej slovenského tenisu.

„Uplynulá sezóna patrila medzi tie lepšie. Podarilo sa nám dosiahnuť niekoľko veľmi dobrých výsledkov a slovenský tenis potvrdil, že patrí do širšej svetovej špičky. Kližan zakončí rok na 43. mieste rebríčka ATP, čo je veľmi dobré vysvedčenie. V roku 2019 môže pod trénerskou taktovkou Dominika Hrbatého atakovať svoje maximum a priblížiť sa k prvej svetovej dvadsiatke,“ verí prvý muž nášho tenisu.

„Jozef Kovalík sa dostal prvýkrát do najlepšej stovky, čo je úspech dlhoročnej systematickej práce v NTC. Veľká škoda, že Lukáš Lacko v závere roka vypadol z top 100. Norbertovi Gombosovi sezóna nevyšla, aj preto sme sa rozhodli, že v roku 2019 bude spolupracovať s novým trénerom Tiborom Tóthom,“ prezradil novinku z „kuchyne“ Národného tenisového centra.

Medzi ženami sa na pozíciu slovenskej jednotky vrátila Dominika Cibulková. „Postup do štvrťfinále Wimbledonu bol pre Dominiku veľký úspech. Potvrdila, že patrí do elitnej dvadsiatky. Veľkú radosť nám urobila Viktória Kužmová, ktorá vhupla do svetovej stovky a dostala sa až na 54. miesto rebríčka WTA. Tréneri v NTC sa jej venujú od 16 rokov. Patrí medzi tri najlepšie mladé hráčky na svete, je hneď za Arynou Sabalenkovou a Sofiou Keninovou. Výborné výkony predviedla aj v Pohári federácie,“ začal hodnotenie slovenských žien.

„Anna Karolína Schmiedlová sa po dvoch rokoch vrátila do stovky, vyhrala turnaj v Bogote. Potešiteľné je, že nám vyrastá obrovský talent v osobe Romany Čisovskej, ktorá je ako 16-ročná už na 50. priečke v rebríčku ITF do 18 rokov. V budúcej sezóne sa predstaví už aj na Grand Slamoch,“ naznačil Moška svetlú budúcnosť.

Na záver sa vyjadril k Davis Cupu: „Naši využili reformu Davisovho pohára a po víťazstve 3:1 nad Bielorusmi sa ako posledný tím kvalifikovali do rozšírenej svetovej skupiny. Vo februári privítame v NTC Kanadu a verím, že na antuke môžeme prekvapiť. Dievčatá v baráži o svetovú skupinu Pohára federácie tesne prehrali v Bielorusku. Vo februári ich v Rige čaká Lotyšsko s dvomi hráčkami z elitnej dvadsiatky Jelenou Ostapenkovou a Anastasijou Sevastovovou. Ak však náš kapitán Matej Lipták zloží najsilnejší tím, máme šancu uspieť.“

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 − 3 =