nedeľa , september 23 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Mouratoglou o Serene: „Na Roland Garros bude pripravená“
Foto: TASR

Mouratoglou o Serene: „Na Roland Garros bude pripravená“

INDIAN WELLS – Prvý štart Američanky Sereny Williamsovej na turnaji okruhu WTA od Australian Open 2017 sa blíži. V Indian Wells narazí v rámci zajtrajšieho programu na Kazašku Zarinu Dijasovú. Ešte predtým prehovoril o pripravenosti a cieľoch svojej zverenkyne kouč Patrick Mouratoglou.

Je jasné, že bývalá svetová jednotka sa vracia preto, aby opäť vyhrávala veľké turnaje. Nebude to však jednoduché. „Má 36 rokov, dieťa, prekonala druhú krvnú zrazeninu, viac ako rok bola mimo súťažného diania. Podľa mňa môžeme povedať, že toto je jej najväčšia výzva,“ uviedol skúsený francúzsky tréner.

Prízvukuje zároveň, že fanúšikovia americkej ikony majú byť trpezliví. Serena potrebuje čas, kým sa dostane do formy. „Myslím, že na Roland Garros bude pripravená,“ verí Mouratoglou.

„Turnaje, ktoré dovtedy odohrá, jej pomôžu. Každý deň zlepšuje svoju kondíciu. Jej cieľ bude vyhrať Grand Slamy. Vie, že návrat môže trvať istý čas, ale úroveň jej očakávaní je taká vysoká ako vždy. V tejto sezóne zostávajú tri Grand Slamy. To sú tri hlavné ciele v roku 2018,“ dodal.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Skvelý Kližan cez Wawrinku do finále ATP turnaja v Petrohrade

PETROHRAD – Martin Kližan zdolal v semifinále turnaja kategórie ATP 250 v Petrohrade (1 175 190 USD, tvrdý povrch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × one =