štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Mouratoglou prezradil dôvod Sereninho návratu po materskej dovolenke
Foto: TASR

Mouratoglou prezradil dôvod Sereninho návratu po materskej dovolenke

LONDÝN – Keď sa stala Američanka Serena Williamsová pred dvoma rokmi po prvý raz matkou, mohla pokojne ukončiť kariéru a bola by aj tak legendou. Dôvod návratu prezradil jej francúzsky kouč Patrick Mouratoglou.

Mouratoglou verí, že jeho zverenkyňa má na to, aby nielen vyrovnala, ale aj prekonala rekordných 24 singlových grandslamových titulov Austrálčanky Margaret Courtovej. Momentálne je na čísle 23.

„Preto sa vrátila po dieťati a toľkých zdravotných problémoch. Také úsilie, aké vynakladá, som nikdy predtým nevidel. Nemáte predstavu, ako tvrdo pracovala, aby sa dostala naspäť na túto úroveň. Kvôli tomu (rekordu) sa vrátila, takže bude pre ňu, pravdepodobne, znamenať veľa, ak to dosiahne. Ak je dobre pripravená, hoci nehrá v prvých zápasoch najlepší tenis, väčšinou nájde cestu k víťazstvám,“ vyzdvihol svoju zverenkyňu Mouratoglou citovaný portálom Tennis World.

Dnes okolo 16:00 SELČ nastúpi Serena Williamsová v semifinále Wimbledonu proti Češke Barbore Strýcovej. Jej tréner je presvedčený, že sa v Londýne všetko vyvíja optimálne a americkú ikonu nič nelimituje.

„Momentálne je v dobrej pozícii. Je šťastná. Je tu jej manžel, dcéra a už tri týždne ju nič nebolí. Ak sa každý deň sústredíte na bolesť, je veľmi ťažké pripravovať sa na turnaje. Bojujete s bolesťou, trpíte, takže je náročné koncentrovať sa na zápas,“ vysvetlil 49-ročný Francúz.

„Teraz sú veci inak. Keď hrá, stopercentne sa sústredí na hru a víťazstvá. Keď to bolo potrebné, zvýšila úroveň svojej hry, čo je jeden z jej znakov. To je späť, takže je všetko pozitívne,“ dodal na margo Sereniných wimbledonských vystúpení.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Isner s manželkou majú druhého spoločného potomka

DALLAS – Američan John Isner a jeho manželka Madison sa stali v nedeľu druhýkrát rodičmi. Tridsaťštyriročný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 1 =