štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Murray avizuje návrat – dvojhra momentálne otázna
Foto: TASR

Murray avizuje návrat – dvojhra momentálne otázna

LONDÝN – Brit Andy Murray je čoraz bližšie k návratu do súťažného diania. Momentálne však nevie, kedy odohrá prvý turnaj a či bude schopný naskočiť hneď aj do dvojhry.

Návrat britského tenistu na dvorce je čoraz reálnejší. Po operácii bedrového kĺbu zvažuje, že najprv dá prednosť štvorhre. Inšpiroval ho k tomu americký deblový špecialista Bob Bryan, ktorý podobný zákrok absolvoval vlani v auguste a dokázal sa vrátiť do súťažného diania.

„Videl som, že Bob sa dokázal bez problémov vrátiť do štvorhry, takže si myslím, že to bude fajn. Samozrejme, ešte sa ukáže, ako sa mi bude spolupracovať s ďalším hráčom. Ak však nenastane problém, postupne by som sa chcel vrátiť aj do dvojhry,“ citovala bývalú svetovú jednotku agentúra DPA.

Dvojnásobný víťaz Wimbledonu v súčasnosti pokračuje v rehabilitácii a trénuje spoločne s Austrálčanom Nickom Krygiosom. Začiatkom mája dostal od organizátorov turnaja ATP v londýnskom Queen’s Clube voľnú kartu. Či sa na ňom predstaví, zatiaľ neprezradil. „Bolesť necítim, ale musím zistiť, koľko môj bok vydrží,“ povedal Murray.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič priblížil svoj vzťah s Federerom

NEW YORK – Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer sú veľké legendy a dlhoroční rivali. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + 2 =