piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Jamie Murray porozprával o bratovom návrate na kurty
Foto: Twitter (Australian Open)

Jamie Murray porozprával o bratovom návrate na kurty

Britský tenista Andy Murray absolvoval operáciu bedrového kĺbu a pred dvoma týždňami začal postupne znova trénovať. Jeho brat Jamie v rozhovore pre Sky Sports porozprával o bratovej rekonvalescencii a plánoch do budúcnosti. 

„Odkedy prestal hrať po Wimbledone 2017, bolo to pre neho nesmierne ťažké. Urobil absolútne všetko, čo sa dalo, aby mohol súťažiť. V Austrálii si povedal, že to takto ďalej nejde, bolesť bola príliš veľká. Rozhodol sa preto podstúpiť operáciu, hoci nevedel, čo bude potom,“ priblížil okolnosti Andyho brat Jamie.

„Žiaden singlový hráč takúto operáciu nepodstúpil. A už vôbec sa žiaden po takejto operácii nevrátil na kurty. Andy nemal predstavu o tom, aké sú jeho možnosti,“ dodal.

Ako vidí možnosť návratu do súťažného diania starší z bratov Murrayovcov? „Myslím že momentálne je opatrne optimistický. Nevie, čo bude možné, v prvom rade je teraz šťastný, že necíti každý deň bolesť. Je nesmierne deprimujúce dennodenne sa zobúdzať s bolesťami. Aspoň tohto sa zbavil. Verme, že sa ešte vráti na kurt, ale na akej úrovni? To nevieme.“

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × one =