pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Murray v slzách šokoval fanúšikov: „Musím ukončiť kariéru“
Foto: Twitter (Australian Open)

Murray v slzách šokoval fanúšikov: „Musím ukončiť kariéru“

MELBOURNE – Mnohí tenisoví priaznivci sa v posledných mesiacoch tešili z návratu Andyho Murrayho na tenisové dvorce. Rok 2019 mal priniesť jeho opätovný útok na top 10.

V Melbourne ale fanúšikov rozhodne nepotešil. Počas dnešnej tlačovej konferencie opustil miestnosť hneď po prvej otázke. Jeden z novinárov sa totiž opýtal na Murrayho zdravotný stav. „Nie príliš dobre,“ znela odpoveď bývalej svetovej jednotky, ktorá následne v slzách odišla. Po návrate prišla smutná správa o blížiacom sa konci kariéry.

„Necítim sa dobre. Bojujem s tým už dlho, bolesť trvá skoro dva roky. Urobil som všetko, čo som mohol, napriek tomu ma bedro stále bolí. V Melbourne budem hrať. Stále hrať môžem, no nie ako predtým. Tá bolesť sa nedá vydržať, nemôžem v tom pokračovať. Preto musím ukončiť kariéru. Rád by som sa rozlúčil na Wimbledone, no neviem, či to dokážem,“ odštartoval smutné rozprávanie.

V Melbourne odštartuje súbojom proti Španielovi Bautistovi Agutovi. Nevylučuje, že už tento zápas môže byť bodkou za jeho kariérou. „Samozrejme, možné to je. Neviem, či dokážem takú bolesť trpieť ešte štyri alebo päť mesiacov. Stále je tu šanca ísť ešte na jednu operáciu, ktorá je ťažšia a náročnejšia ako tá prvá. Ak by sa podarilo, určite by sa mi žilo ľahšie. Niektorí športovci ju už zvládli a vrátili sa. Ja by som ale na ňu nešiel kvôli návratu,“ dodal Murray.

Vážnosť zranenia azda najlepšie dokumentujú záverečné Murrayho slová: „Bolí ma dokonca obúvanie si topánok či ponožiek.“  Podporu vyjadrilo Murraymu ihneď po zverejnení správy viacero kolegov z okruhu.

Murrayho najvýraznejšie kariérne úspechy:

  • víťaz US Open 2012, Wimbledonu 2013 a 2016
  • 5 finálových účastí na Australian Open
  • víťaz Davisovho pohára 2015
  • zlatá medaila zo súťaže dvojhry na OH 2012 a 2016
  • 41 týždňov na poste svetovej jednotky
  • 45 ATP titulov

 

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − six =