nedeľa , jún 24 2018
Tenisový Svet / Názory / Na amerických hardoch so skromnou slovenskou účasťou

Na amerických hardoch so skromnou slovenskou účasťou

BRATISLAVA – Už iba niekoľko týždňov zostáva do otvorenia záverečného grandslamového turnaja sezóny. Pred US Open čaká tenistov i tenistky niekoľko prípravných turnajov. Do New Yorku bude pravdepodobne smerovať 10 slovenských zástupcov. V tomto týždni sa na amerických hardoch predstavia iba dvaja.

Vo Washingtone po jednom slovenskom želiezku medzi mužmi i ženami

Lukáš Lacko a Jana Čepelová si vybrali zhodne turnaj vo Washingtone. Luky by mohol potvrdiť svoju formu a priblížiť sa k prvej svetovej stovke. Svoje účinkovanie v americkej metropole začne dnes okolo polnoci SELČ proti domácemu kvalifikantovi Alexiosovi Halebianovi. V prípade postupu by musel čeliť fenomenálnemu Juanovi Martínovi del Potrovi.

Janke Čepelovej prisúdil žreb súperku zvučnejšieho mena. Je ňou Alison van Uytvancková. S Belgičankou sa v súťažnom dianí stretla doposiaľ iba raz. Pred siedmimi rokmi ju zdolala vo wimbledonskej juniorke. Solídna hra s dostatočnou dĺžkou úderov, variabilita a dobrý pohyb po kurte by mali byť pre Košičanku kľúčmi k úspešnému vstupu do turnaja. Duel je na programe ako posledný v pondelkovom programe a jeho koniec sa očakáva až v skorých ranných hodinách nášho času. Magda Rybáriková svoju účasť vo Washingtone oželie, ale cez víkend by sa mala predstaviť v kvalifikácii veľkého turnaja v Toronte.

Andrej Martin môže pokračovať v žatve na českej pôde

Andreja Martina čaká ďalšie challengerové podujatie v Česku. Z Prahy sa presúva do Liberca. Andy tam triumfoval pred tromi rokmi. Neľahký súper sa mu do cesty postaví už v prvom kole. Portugalčan Pedro Sousa je turnajovou štvorkou. Ich jediný doterajší vzájomný duel je starý 11 rokov. Rodák z Lisabonu v ňom uspel na kolumbijskej antuke. Do konca sezóny obhajuje Bratislavčan necelých 50 rebríčkových bodov. Po triumfe v Prahe a rýchlom návrate do prvej svetovej dvojstovky sa mu tak otvára cesta aj k podstatne vyšším priečkam.

Mladí Slováci sa môžu vytiahnuť v Piešťanoch

Po vlažných výsledkoch v Trnave si naši mladíci môžu napraviť chuť na druhom zo série slovenských futuresov. V hlavnej súťaži sa predstavia Patrik Néma, Lukáš Klein, Ivo Košec, Patrik Obal, Marek Semjan, Tomáš Líška, Andrej Glváč, Dominik Šproch a David Juras. Jednotkou kvalifikácie je Juro Masár. Okrem neho sú v hre o hlavnú súťaž ešte Michal Marko a Marek Šrámek. V Piešťanoch sa bude hrať o celkovú sumu 15 000 USD. Za väčšími bodmi vycestoval do Porta na 25-tisícový turnaj Filip Horanský.

Kužmová ešte ostáva v Európe

Viki Kužmová sa pred odchodom do Ameriky predstaví ešte vo Veľkej Británii. Tento týždeň ju čaká 25-tisícový turnaj vo Wokingu na tvrdom povrchu. Lenka Juríková hrá kvalifikáciu na 25-tisícovom podujatí v nemeckom Bad Saulgau. V Porte bude mať Slovensko favoritku aj v ženskej súťaži. Na turnaj sa prihlásila Miška Hončová. V rumunskom Targu Jiu zabojujú Tereza Mihalíková a Martina Okáľová. Na Ukrajine v Ivano-Frankivsku ostáva ešte v hre Veronika Köberlingová.

O nás Peter Ohrablo

Môže Vás zaujímať

Tipérsky špeciál: Finálová nedeľa

Trojicu finálových zápasov nájdete v našom dnešnom tipérskom výbere. Pozrieme sa aj na pikantný česko-slovenský …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 1 =