sobota , september 21 2019
Tenisový Svet / Správy / Na domácom ITF turnaji v Trnave dnes do 2. kola iba Kučová
Foto: TASR

Na domácom ITF turnaji v Trnave dnes do 2. kola iba Kučová

TRNAVA – Na domácom ITF turnaji v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale) dnes zasiahlo do hry v rámci 1. kola sedem Sloveniek. Postup zaknihovala iba Kristína Kučová.

Kučová úspešnejšia v derby

Kristína Kučová bola v atraktívnom súboji proti Michaele Hončovej na kurte dominantná. V prvom sete získala od stavu 0:1 šesť gemov za sebou a v podobnom duchu sa vyvíjalo aj druhé dejstvo. Hoci viedla už 5:1, záver si skomplikovala. Miška postupne odvrátila sedem mečbalov, znížila na 4:5, no po zmene strán prišla o servis a tým i možnosť pobiť sa o obrat. V 2. kole vyzve Kika víťazku rumunského derby medzi siedmou nasadenou Andreeou Amaliou Roscovou a Jaqueline Adinou Cristianovou.

  • Kristína Kučová vs Michaela Hončová 6:1, 6:4

Juhászová, Maluniaková a Kužmová favoritkám vzdorovali

Vivien Juhászovej sa na domácich kurtoch tradične darí a dnes potrápila Ukrajinku Katarinu Zavackú. V prvom sete však stratila proti 177. hráčke sveta náskok 4:2, v druhom zas nebodovala od stavu 4:3. Laura Maluniaková márne hľadala recept na skvelý servis českej kvalifikantky Lucie Hradeckej. V úvodnom dejstve stratila podanie v treťom a deviatom geme, v druhom za stavu 2:3. Hradecká nastrieľala 10 es. Podobný problém riešila aj Katarína Kužmová proti českej jednotke žrebu Tereze Smitkovej. V úvodnej časti nabrala manko 0:4, ktoré dokázala v závere iba okresať. V druhom sete sa jej vypomstil stratený servis za stavu 4:4. Češke, svetovej 137-ke, výrazne pomohlo 16 es.

  • (Q) Vivien Juhászová vs Katarina Zavacká 4:6, 4:6
  • (WC) Laura Maluniaková vs (Q) Lucie Hradecká 3:6, 3:6
  • (WC) Katarína Kužmová vs (1) Tereza Smitková 3:6, 4:6

Neuspeli ani Stará a Zlochová

Lenka Stará získala proti osmičke žrebu Alexandre Cadantuovej z Rumunska iba jeden gem. Pripísala si ho za stavu 0:6, 0:2. Zuzana Zlochová si neporadila s talianskou kvalifikantkou Federicou di Sarrovou. V prvej časti nabrala rýchlo manko troch hier a v ôsmom geme zakopla na podaní druhýkrát. V druhom dejstve znížila z 1:4 na 3:4, ale viac jej Talianka nedovolila.

  • (WC) Lenka Stará vs (8) Alexandra Cadantuová 0:6, 1:6
  • Zuzana Zlochová vs (Q) Federica di Sarrová 2:6, 3:6

Už včera si postup zaistila Tereza Mihalíková, ktorá zdolala v druhom slovenskom derby 1. kola voľnú kartu Viktóriu Morvayovú 6:4, 6:3. Jej ďalšou súperkou bude spomínaná Cadantuová.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kužmová nasadenou jednotkou na WTA turnaji v Taškente

TAŠKENT – Viktória Kužmová bude na turnaji WTA International v Taškente (250 000 USD, tvrdý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + one =