streda , február 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadal nesúhlasí s rovnakými odmenami pre ženy a mužov
Foto: TASR

Nadal nesúhlasí s rovnakými odmenami pre ženy a mužov

Najlepší tenisti sveta sa často vyhýbajú témam, ktoré polarizujú spoločnosť. Španiel Rafael Nadal sa však po 11. triumfe na Roland Garros otvorene vyjadril k rovnakým odmenám pre ženy a mužov v tenise.

Tŕňom v oku sú pre mužov najmä Grand Slamy. Hrajú na nich na tri víťazné sety, zatiaľ čo ich kolegyne len na dva. Práve podujatia „veľkej štvorky“ majú pritom ako jediné povinnú rovnosť odmien. „Rafa“ ale argumentoval v rozhovore pre taliansky týždenník IO Donna ináč.

„Takéto porovnanie by sme ani nemali robiť. Modelky zarábajú viac ako modeli a nikto o tom nehovorí. Prečo? Pretože sú sledovanejšie. V tenise je to rovnaké. Priťahujeme viac fanúšikov, tak si zaslúžime viac peňazí,“ pobúril časť svojich kolegýň z okruhu i ženských obdivovateliek rodák z Malorky.

Neskôr dodal, že rozhodne nie je chamtivý: „Som pokojný. Žijem si dobre, no nie som rozmaznaný. Investujem do sociálnych projektov ako je moja nadácia, ktorá zabezpečuje spokojné detstvo deťom, ktoré môžu vyrastať v mojej akadémii. A potom je tu ešte veľa súkromných projektov.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Cibulková v 2. kole WTA turnaja v Dubaji po boji podľahla svetovej päťke

DUBAJ – Dominika Cibulková prehrala v 2. kole turnaja kategórie WTA Premier 5 v Dubaji (2 828 000 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + three =