pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadal netuší, kedy odohrá prvý turnaj novej sezóny
Foto: TASR

Nadal netuší, kedy odohrá prvý turnaj novej sezóny

PALMA DE MALLORCA – Španiel Rafael Nadal si prevzal na Malorke ocenenie pre najlepšieho športovca Baleárskych ostrovov v roku 2017. Prítomných novinárov však najväčšmi zaujímal jeho zdravotný stav.

„Rok 2017 bol ťažký. Musím svoj kalendár zostavovať iným spôsobom, ak chcem byť stále pripravený,“ uvedomuje si. „Na konci sezóny ma koleno trápilo. Pracujeme preto na tom, aby ma bolelo menej. Musíme každodenne sledovať, ako to napreduje, aby sme vedeli, kedy odohrám prvý zápas sezóny 2018,“ dodal prvý muž rebríčka ATP.

Neodbytných novinárov napriek tomu zaujímalo, na ktorom turnaji nastúpi. „Bude to oficiálne, keď to bude oficiálne,“ odbil ich rodák z Malorky. „Vždy rešpektujem svoje záväzky a snažím sa ich dodržiavať, ale niekedy veci nejdú tak, ako si prajete a zotavovanie je pomalšie,“ dodal.

Zatiaľ zostáva prihlásený na turnaj ATP 250 v Brisbane (1. – 7. januára) aj exhibičnú sydneyskú akciu Fast 4 Showdown (8. januára). Oficiálne sa doteraz vzdal iba štartu na exhibícii Mubadala World Tennis Championship (28. – 30. decembra).

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Cibulková prišla o časť fanúšikov, tvrdá kritika na jej adresu

Počas tretej adventnej nedele si vychutnajte 14 najlepších záberov zo sociálnych sietí. Magdaléna Rybáriková a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve + 3 =