štvrtok , november 15 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadal o Federerových turnajových štartoch: „Je to veľký risk“
Foto: TASR

Nadal o Federerových turnajových štartoch: „Je to veľký risk“

BARCELONA – Obaja sa vracali po zranení a ako za starých čias zakončili rok ako prvý a druhý muž sveta. Španiel Rafael Nadal však tvrdí, že jeho švajčiarsky rival Roger Federer riskuje.

Narážal pritom na to, že Švajčiar odohral iba 12 turnajov. „Rafa“ ich absolvoval 18. „Mal fantastický rok. To, čo robil, je však veľmi zložité. Ak hráte tak málo, musíte vyhrať takmer vždy, keď sa vrátite na kurt, čo je veľký risk,“ prezradil svoj pohľad na vec španielsky ľavák.

„Keď to vychádza, vyzerá to ako správna cesta. V skutočnosti je však mimoriadne náročné dosiahnuť, aby všetko takto zapadlo. Keď to skúsi znova, nemusí byť taký úspešný ako tento rok. Ale v poriadku, ja mám 31 rokov, on 36. Ja mám svoju kariéru, on tiež,“ dodal Nadal na margo rodáka z Bazileja.

Na záver rozhovoru pre španielsky denník Mundo Deportivo sa vyjadril k tomu, akú cestu volí pre seba: „Robím to, čo verím, že je najlepšie pre mňa. Pomáhajú mi doktori, tréneri, kondiční tréneri, rozhodujeme sa ako tím. Spolu vždy dospejeme k dohode, čo je najlepšie pre môj tenis a telo.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Čilič zdolal Johna Isnera na Turnaji majstrov a zamiešal postupovú matematiku

LONDÝN – Chorvát Marin Čilič zdolal vo svojom druhom zápase na Turnaji majstrov Američana Johna …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + five =