štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / US Open / Nadal o Thiemovi: „Bez pochýb raz vyhrá grandslamový turnaj“
Foto: TASR

Nadal o Thiemovi: „Bez pochýb raz vyhrá grandslamový turnaj“

NEW YORK – Španiel Rafael Nadal zdolal v neskorých nočných hodinách newyorského času v najnapínavejšom zápase US Open Rakúšana Dominica Thiema a postúpil do semifinále. Súperovi zložil po stretnutí poklonu.

„Gratulujem mu, je to dobrý človek, kamarát. Hovoril som mu, že je mladý, že má všetko pred sebou. Je to bojovník. Bez pochýb raz vyhrá grandslamoý turnaj,“ zneli prvé slová „Rafu“ na adresu rakúskeho súpera. Nadal sa nakoniec poďakoval aj divákom, ktorí boli ochotní sledovať zápas až do konca. „Ďakujem fanúšikom, že to vydržali. Odohral som na turnaji veľa hodín a bez takých skvelých divákov by asi nebolo možné vyhrať taký duel, ako bol ten proti Thiemovi,“ dodal.

Rodák z Viedenského Nového Mesta je dlhodobo považovaný za jedného z nástupcov súčasnej zlatej generácie na čele s Nadalom a Federerom. Tento rok hral na Roland Garros prvé grandslamové finále. V troch setoch v ňom podľahol práve španielskemu lídrovi rebríčka. Práve na US Open postúpil prvýkrát medzi najlepšiu osmičku mimo antukového Grand Slamu.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer: „Nadal a ja hrávame s najväčšími bolesťami“

INDIAN WELLS – Po turnaji ATP Masters 1000 v Indian Wells prehovoril Švajčiar Roger Federer aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 − 2 =