utorok , november 12 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadal prehovoril o úskaliach vzťahu medzi hráčom a trénerom
Foto: TASR

Nadal prehovoril o úskaliach vzťahu medzi hráčom a trénerom

MONTREAL – Počas turnaja ATP Masters 1000 v Montreale prehovoril Španiel Rafael Nadal pre oficiálnu stránku ATP o tom, aké nebezpečenstvo sa skrýva vo vzťahu medzi hráčom a trénerom.

„V tenise je problém, že hráč platí trénera, fyzioterapeuta, celý tím. Občas to vytvára atmosféru, keď sa ľudia naokolo boja povedať tenistovi veci na rovinu. Hráč im musí dať istotu, že môžu pomenovať veci tak, ako ich skutočne vnímajú, nie tak, ako ich chce počuť,“ začal svoje rozprávanie skúsený Španiel.

„Podľa mňa je ťažké vybudovať si taký vzťah v krátkom časovom období. Ak máte rovnaký tím dlho, jeho členovia už, samozrejme, vedia, že nie sú v ohrození, ak povedia to alebo ono,“ pokračoval.

Nadal je v podstate celú kariéru obklopený rovnakou skupinkou ľudí. Napriek tomu si nie je istý, či je jeho model aplikovateľný na všetkých. „Neviem, čo si o tom myslia mladí chlapci. Časy sa menia. Nemôžem povedať, že čo funguje mne, bude aj im. Ale pre mňa je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorí sa cítia slobodní povedať mi, či robím veci správne alebo nie. Ak často meníte ľudí v tíme, nájsť dôveru je ťažké,“ dodal.

Najbližšími ľuďmi „Rafu“ sú momentálne tenisoví tréneri Carlos Moyá, Francisco Roig, fyzioterapeut Rafael Maymó a manažér Carlos Costa. A, samozrejme, ako mentálna opora už 14 rokov aj priateľka Xisca Perellóová. Mozaiku úspechu dotvára strýko Toni, ktorý je synovcovi aj po odstúpení z postu hlavného trénera stále naporúdzi.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Obhajca titulu Zverev nedal na Turnaji majstrov Nadalovi žiadnu šancu

LONDÝN – V druhom zápase skupiny Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v Londýne (9 000 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three − one =