sobota , november 16 2019
Tenisový Svet / US Open / Nadal po finále US Open: „Prežívam niečo výnimočné“
Foto: TASR

Nadal po finále US Open: „Prežívam niečo výnimočné“

NEW YORK – Španiel Rafael Nadal sa stal v noci už 19-násobným grandslamovým šampiónom, keď zdolal v strhujúcom finále newyorského US Open Rusa Daniila Medvedeva.

Každý titul môže byť posledný

„Rafa“ mimoriadne emotívne prežíval zisk ďalšieho grandslamového titulu. Pri čakaní na lavičke na trofej sa neubránil slzám, keď organizátori spustili na obrovskej obrazovke zostrih pripomínajúci jeho predchádzajúce triumfy a fanúšikovia skandovali jeho meno. Tridsaťtriročný tenista priznal, že už má svoj vek a každé takéto víťazstvo môže byť jeho posledné.

„Som starý,“ vravel s úsmevom malorský rodák, ktorý zvládol takmer päťhodinovú päťsetovú drámu s a štvrtýkrát v kariére zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza US Open. „Keď si premietnem v hlave všetky veci, ktorými som si prešiel a stále som sa po nich dokázal vrátiť na vrchol, musím povedať, že prežívam niečo výnimočné. Prešiel som si náročnými skúškami, najmä po fyzickej stránke. Ak máte fyzické problémy, psychicky to znášate ešte ťažšie. Preto som si počas kariéry nikdy nebol istý, či práve dosiahnuté víťazstvo už nebude moje posledné. Vždy som hral tak, že to je možno moja posledná šanca. Preto som si každý víťazný moment vážil. Preto, keď premietnu video so všetkými úspechmi, ktoré som dosiahol, to spolu s celou tou vyčerpanosťou a obrovským šťastím z triumfu spustí u mňa príval emócií. Je ťažké sa ubrániť slzám,“ citoval ho denník El Mundo.

Rekord nie je prvoradý

S 19 grandslamovými titulmi Nadal už iba o jeden zaostáva za aktuálnym rekordérom Švajčiarom Rogerom Federerom. Zdôraznil však, že hnanie sa za rekordmi nie je niečím, čím by si nechal rušiť spánok. „Vždy som hovoril, že by som sa rád stal hráčom, ktorý dosiahne najviac titulov, no keď trénujem a hrám, nikdy na to nemyslím. Trénujem, lebo milujem tento šport. Tenis je viac než len grandslamové úspechy. Hrám, lebo mi to prináša radosť. Aj toto víťazstvo ma naplnilo radosťou a urobilo šťastným. Som poctený, že som mohol byť súčasťou tejto finálovej bitky,“ povedal.

„Bol to šialený zápas. Fantastické finále,“ vyhlásil Španiel, ktorý zložil poklonu súperovi. „Myslel som si, že mám ten zápas pod kontrolou, ale nakoniec to bolo nesmierne ťažké. Z vedenia 2:0 bola dráma, nervozita na mojej strane bola obrovská. Musím pogratulovať Daniilovi, že dokázal zápas takto zdramatizovať a všetci videli, prečo je v takom mladom veku už svetovou štvorkou. To, akým spôsobom bojoval, bolo naozaj skvelé. Ďakujem aj divákom, že ma podporovali, nikde inde asi nie je viac energie ako tu v New Yorku,“ dodal.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Erraniová poslala otvorený list všetkým svojim kritikom

ASUNCIÓN – Talianka Sara Erraniová má za sebou náročnú sezónu. Niekdajšia piata žena sveta a finalistka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − nine =