utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Australian Open / Nadal po finále: „V Austrálii som hral lepšie, ako som očakával“
Foto: TASR

Nadal po finále: „V Austrálii som hral lepšie, ako som očakával“

MELBOURNE –  Španiel Rafael Nadal dnes prehral vo finále Australian Open so Srbom Novakom Djokovičom (viac o zápase si môžete prečítať tu). Napriek prehre však zhodnotil na tlačovej konferencii turnaj skôr ako vydarený.

„Myslím si, že Novak hral skvele. Ak by som mal vyhrať, musel by som pridať niečo naviac a to som nedokázal. Hral neuveriteľne. Ja som hral celé dva týždne skvele. Ale je pravdou, že žiadneho až takto dobre hrajúceho súpera som nestretol. Päť mesiacov som nesúťažil a teraz som sa vrátil. Potreboval som niečo naviac, asi som to však dnes jednoducho nemal. Avšak, poraziť Novaka by bolo ťažké aj keby som bol stopercentný,“ zhodnotil turnaj Nadal.

„Nemôžem byť smutný, hral som dnes proti niekomu, kto bol lepší. Boli to skvelé dva týždne. Hral som najlepšie, ako dokážem. Nestresujem sa, všetko potrebuje čas. Keď niekto hrá takto, môžete mu jednoducho iba pogratulovať k výhre,“ odpovedal rodák z Malorky na otázku, či je sklamaný z toho, že dnes prehral.

„Aj keď sa o mne hovorí, ako zostávam pozitívny, je to niekedy ťažké, keďže som mal zdravotné problémy. Napriek tomu musím povedať, že som hral možno aj lepšie, ako som očakával, hoci mi dnešné finále nevyšlo. Verím, že čoskoro budem schopný hrať aj proti Novakovi na najvyššom leveli,“ povedal na margo celého turnaja Nadal.

„Nemyslím si, že by väčšie množstvo nevynútených chýb súviselo s tým, že by som bol nervózny. Jednoducho som bol v defenzívnej pozícii a Novak ma k chybám dotlačil,“ vyjadril sa k množstvu nevynútených chýb, ktoré počas zápasu spáchal.

Zdravie je prioritou

„Momentálne je mojou prioritou ísť domov, oddýchnuť si a načerpať sily, aby som opäť hral skvele. Najbližšie budem hrať v Acapulcu, potom v Indian Wells. Mojou hlavnou prioritou, väčšou ako je vyhrávanie titulov, je aby som bol šťastný a to súvisí s tým, aby som bol aj zdravý,“ prezradil svoje ďalšie plány.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Vracajúci sa Sock: „Zranenie bolo zrejme najväčšie požehnanie“

ATLANTA – Američan Jack Sock sa dnes po polročnej prestávke vráti na domácom turnaji kategórie ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + five =