pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadal s jasným cieľom – stihnúť začiatok antukovej sezóny
Foto: TASR

Nadal s jasným cieľom – stihnúť začiatok antukovej sezóny

Španiel Rafael Nadal sa musel pre pretrvávajúce problémy v bedrovej oblasti vzdať turnajov ATP Masters 1000 v Indian Wells a Miami. Viac o zdravotnom stave prezradil jeho doktor Angel Ruíz-Cotorro.

„Keď sa chystáte na zápas a na tréningu sa stane toto, zrejme vás to ovplyvní. Je to ťažké. Zranenie je však svalové, netýka sa šľachy, čo by bolo oveľa horšie,“ priblížil situáciu „Rafov“ dlhoročný lekár. Zhoršenie nastalo deň pred štartom minulotýždňového podujatia v mexickom Acapulcu, keď mal Španiel spoločný tréning s Francúzom Adrianom Mannarinom.

„Negatívne je, že sa bolesť vrátila na miesto, ktoré už bolo postihnuté. Nie je to ale nič neobvyklé. Rafael normálne trénoval a všetko sa zdalo byť v poriadku. Musíme byť ako vždy optimistickí, no zároveň realistickí. Teraz, keď vidíme, čo sa stalo, musíme byť čo najopatrnejší. Vráti sa, keď sa bude cítiť fit,“ pokračoval Ruíz-Cotorro.

Všetkých Nadalových fanúšikov zaujíma najmä to, či stihne obľúbenú antukovú časť sezóny. „Dúfame, že sa do antukovej časti zotaví. To je cieľ,“ potvrdil uznávaný španielsky lekár.

Na záver pridal aj prognózu liečby: „Mal by odpočívať dva alebo tri týždne, potom sa postupne zotavovať. Ale všetko závisí od toho, ako sa to bude vyvíjať. Zranenie treba pozorne sledovať, pôjdeme týždeň za týždňom a nebudeme sa nikam ponáhľať.“

Prvý antukový ATP Masters 1000 turnaj sa začína v Monte Carle 14. apríla. Malorský rodák Nadal tu tradične otvára najobľúbenejšiu časť roka a vlani získal neuveriteľný 10. titul.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Cibulková prišla o časť fanúšikov, tvrdá kritika na jej adresu

Počas tretej adventnej nedele si vychutnajte 14 najlepších záberov zo sociálnych sietí. Magdaléna Rybáriková a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one + nine =