štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadal sa na poslednú chvíľu odhlásil z Paríža, príde o post jednotky
Foto: TASR

Nadal sa na poslednú chvíľu odhlásil z Paríža, príde o post jednotky

PARÍŽ – Španiel Rafael Nadal sa rozhodol na poslednú chvíľu odstúpiť z turnaja ATP Masters 1000 v Paríži. V týchto chvíľach mal ako nasadená jednotka nastúpiť na zápas 2. kola proti svojmu krajanovi Fernandovi Verdascovi.

Dôvodom zrušeného štartu nie sú tentokrát problémy s kolenom. „V uplynulých dňoch má trápili brušné svaly, najmä pri servise. Lekári mi odporučili, aby som nenastúpil,“ uviedol „Rafa“. S odhláseniami sa dnes v Paríži všeobecne roztrhlo vrece. Kanaďan Miloš Raonič nenastúpi pre bolesti pravého lakťa na 2. kolo proti Švajčiarovi Rogerovi Federerovi. Maďar Márton Fucsovics pustil pre bližšie nešpecifikované ťažkosti do 3. kola bez boja Taliana Fabia Fogniniho.

V pondelok sa stane svetovou jednotkou prvýkrát od 6. novembra 2016 Srb Novak Djokovič. Zároveň sa zapíše do histórie. V máji bol v renkingu až na 22. pozícii a z takejto hĺbky sa v priebehu sezóny už dávno nik nedostal na vrchol. Naposledy sa väčší skok podaril v roku 2000 Maratovi Safinovi. Rus bol vo februári na 38. priečke, v novembri vystúpil na trón. Ak si „Nole“ udrží líderstvo aj po Turnaji majstrov, prekoná výkon Američana Andreho Agassiho z roku 1999. Ten zimoval na 1. mieste, hoci bol v priebehu sezóny až svetová štrnástka.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer skritizoval možné koučovanie počas zápasov

HALLE – Ako sme včera informovali, na US Open by mohlo byť tento rok povolené koučovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 − 5 =