štvrtok , január 17 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadal: „Som vždy šťastný, keď sa Federerovi darí“
Foto: TASR

Nadal: „Som vždy šťastný, keď sa Federerovi darí“

MADRID – Španiel Rafael Nadal priznal, že po finále Australian Open okamžite blahoželal svojmu švajčiarskemu rivalovi Rogerovi Federerovi. Urobil to však súkromne, keďže je to osobnejšie.

Federer mu robí radosť, na rekordy nemyslí

„Hneď som mu poslal textovú správu. Ľuďom, ktorých poznám osobne, zvyknem blahoželať súkromne, nie verejne. S Federerom mám už roky veľmi dobrý vzťah. Bol som zaňho šťastný. Zablahoželal som mu a povedal, že som vždy šťastný, keď sa mu darí,“ citovala svetovú jednotku oficiálna stránka ATP.

Španiel si nerobí ťažkú hlavu z toho, že má momentálne jeho kamarát a súper v jednej osobe o štyri grandslamové tituly viac. „Vždy sa pozerám pred seba, nie za seba. Vždy je niekto, kto dosiahol viac ako vy alebo zarobil viac ako vy. Nemôžete dovoliť, aby vás to frustrovalo. Je lepšie byť spokojný s tým, čo robíte, pokiaľ do toho dávate všetko,“ vysvetlil svoj postoj.

Ambicióznosť s mierou

„Je skvelé byť ambiciózny, ale nemôžete to preháňať. Zbláznite sa, ak budete posadnutí myšlienkou mať stále viac a viac. Najdôležitejšie je byť so sebou spokojný. Samozrejme, robím všetko pre to, aby som vyhrával čo najviac turnajov. Netrávim však celý život myšlienkami na to, že Federer vyhral viac ako ja. Sústredím sa na to, čo môžem ovplyvniť,“ priznáva Nadal.

„Hranie ma neunavuje. Som šťastný, že som vo veku 31 rokov v takejto pozícii. Pred rokmi som si nemyslel, že by som mohol byť dnes tam, kde som. Myslel som si, že už budem v dôchodku. Ale teraz verím tomu, že sa stále môžem zlepšovať. Stále mám energiu vstávať každé ráno s cieľom zlepšovať sa. Pokiaľ mi to vydrží, budem si užívať môj čas na okruhu,“ dodal rodák z Malorky.

Už na budúci týždeň môže španielsky ľavák prísť o post svetovej jednotky. Uchádzať sa oň bude v Rotterdame práve Federer. Zdá sa však, že „Rafa“ je vnútorne zmierený s tým, že túto pozíciu prepustí svojmu kamarátovi.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kužmová sa o senzáciu nepostarala, na Australian Open končí v druhom kole

MELBOURNE – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 2. kole súťaže dvojhry na grandslamovom Australian Open (60 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + 14 =