piatok , jún 22 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nadal suverénne postupuje cez del Potra do 11. finále v Paríži

Nadal suverénne postupuje cez del Potra do 11. finále v Paríži

PARÍŽ – 1. nasadený Rafael Nadal zvíťazil v semifinále Roland Garros (39 200 000 USD, antuka vonku) nad turnajovou päťkou Juanom Martínom del Potrom po setoch 6:4, 6:1, 6:2.

V prvom sete sme videli kvalitný tenis s viac winnermi ako nevynútenými chybami. Agnetínec začal mimoriadne pokojne a celkove si vybojoval až 6 brejkbalov. Žiadny však nevyužil. Rafa sa naopak po prvý raz dostal k dvom brejkbalom, keď súper podával pri skóre 4:5. Druhý z nich aj španielsky tenista využil a tešil sa tak zo zisku 1. setu.

Pokiaľ sa v 1. sete mohlo zdať, že Angentínec by mohol mať proti favoritovi šancu, v druhom jasne dominoval Nadal. Svoj jediný gem získal del Potro za stavu 0:5. Viac chyboval, ale najmä sa zmohol na menej winnerov.

V dominancii pokračoval Španiel aj v treťom sete. Po dvoch brejkoch šiel už do vedenia 4:1 a hladko už dokončil zápas.

Zaujalo nás:

• del Potro poskočí v renkingu na 4. miesto
  • Argentínec zo 7 brejbalov nepremenil ani jeden
  • Nadal spravil 19 nevynútených chýb, súper 32
  • Rafa nezaznamenal žiadne eso
  • Juan Martín mal lepšie percentá 1. servisu – na úrovni 75 %, ale po prvom podaní uhral iba 57 % výmen a po 2. 50 %

Nadal sa vo finále stretne s Dominicom Thiemom, ktorý zdolal Marca Cecchinata. O zápase sme písali tu. Skúsený Španiel sa bude pokúšať o svoj 11. titul z Paríža. Proti Rakúšanovi má bilanciu 6:3 a všetky zápasy sa odohrali práve na antuke. Posledný z nich vyhral práve Thiem prednedávnom v Madride.