sobota , november 25 2017
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Nastase s tvrdým trestom od ITF
Foto: TASR

Nastase s tvrdým trestom od ITF

LONDÝN – Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potrestala kapitána rumunského fedcupového družstva Ilieho Nastaseho zákazom činnosti do roku 2021. Súčasťou trestu je aj finančná pokuta 10 000 amerických dolárov.

Správanie rumunského búrliváka poznačilo aprílový duel Pohára federácie proti Veľkej Británii. Bývalý elitný tenista verbálne urazil hráčky súpera i rozhodcov, za čo ho vykázali na tribúnu a po dvoch oficiálnych upozorneniach neskôr aj zo štadióna.

Niekoľko dní predtým sa neprimerane vyjadril na adresu tehotnej Američanky Sereny Williamsovej. „Uvidíme, akú bude mať dieťa farbu. Čokoláda alebo mlieko?“ povedal na tlačovej konferencii. ITF označila jeho výroky za „diskriminačné a urážlivé“ a spustila vyšetrovanie.

Ako informoval portál televízie BBC, Nastase nemôže vykonávať funkciu športového funkcionára na podujatiach ITF do roku 2021. Na akciách pod hlavičkou ITF dostal dištanc spočívajúci v zákaze vstupu do roku 2019.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Hrbatý oficiálne novým kapitánom slovenského daviscupového tímu

BRATISLAVA –Dominik Hrbatý sa stal novým kapitánom slovenského daviscupového tímu. Finalista MS tenisových družstiev z roku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 5 =