pondelok , marec 18 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Niekdajšia 33. hráčka sveta Knappová ukončila kariéru
Foto: TASR

Niekdajšia 33. hráčka sveta Knappová ukončila kariéru

RÍM – Talianska tenistka Karin Knappová sa vo veku 30 rokov vzdala myšlienky na návrat k profesionálnemu tenisu a oznámila definitívne ukončenie kariéry.

Dôvodom sú chronické problémy s pravým kolenom, ktoré nevyriešilo ani päť operácií. „V týchto dňoch sa ma veľa ľudí pýtalo na moje plány. Zdalo sa mi správne oznámiť, že nastal čas opustiť profesionálny tenis. Je to ťažké, ale, bohužiaľ, musím rezignovať, keďže moje pravé koleno nedrží,“ oznámila.

V súťažnom dianí sa Talianka naposledy objavila na Australian Open 2017. Za stavu 3:6, 0:2 vzdala zápas 1. kola proti Chsieh Su-wej z Taiwanu. „Po piatej operácii, vlani vo februári, som skúsila všetko, aby som sa mohla vrátiť. Niekoľko mesiacov som tvrdo pracovala. No vždy, keď som zvýšila záťaž, cítila som bolesť,“ dodala rodáčka z Brunica.

Karin Knappová vstúpila medzi profesionálky ešte v sezóne 2003. V Taškente 2014 a Norimbergu 2015 získala svoje dva tituly z okruhu WTA. Jej grandslamovým maximom je 4. kolo Wimbledonu 2013. V rebríčku to dotiahla v auguste 2015 na 33. pozíciu.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Svitolinová a Monfils zažili poriadnu drámu – do izby im vtrhla polícia

INDIAN WELLS – Gael Monfils aj Elina Svitolinová na turnaji v Indian Wells už dohrali. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + fifteen =