nedeľa , jún 24 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Nišikori ďalšou hviezdou, ktorá ukončila sezónu predčasne
Foto: TASR

Nišikori ďalšou hviezdou, ktorá ukončila sezónu predčasne

CINCINNATI – Japonec Kei Nišikori je už tretím hráčom z top 10 rebríčka ATP, ktorý ukončil sezónu 2017 pre zdravotné problémy predčasne.

Aktuálne 9. hráč sveta si počas prípravy na turnaj ATP Masters 1000 v Cincinnati privodil zranenie pravého zápästia. Rovnaké problémy ho trápili aj počas antukovej časti sezóny. Vtedy však stačilo pár dní odpočinku. V podobný postup liečby veril Japonec aj teraz.

„V nedeľu som zacítil počas tréningu ostrú bolesť v pravom zápästí. Momentálne ma čaká stretnutie s odborníkmi, aby som sa dozvedel diagnózu. Keď budeme mať viac informácií, zverejníme s mojím tímom detaily,“ informoval v pondelok najlepší ázijský tenista histórie.

Dnes jeho manažér informoval, že lekárske vyšetrenie odhalilo poškodenie šľachy. Ortieľ bol nekompromisný – nútená pauza do konca roka 2017. Nišikori tak vypadne v najbližších týždňoch z top 10 rebríčka a prvýkrát od sezóny 2011 zakončí rok bez titulu.

Okrem finalistu US Open 2014 neuvidíme tento rok v akcii z hráčov top 10 ani Srba Novaka Djokoviča a Švajčiara Stana Wawrinku. So zdravotnými problémami bojujú okrem toho Andy Murray, Roger Federer, Marin Čilič i Miloš Raonič.

 

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Verdasco: „Nikto ako ‚Rafa‘ tu nebude ani o 300 rokov“

Španiel Fernando Verdasco nedokázal počas kariéry vystúpiť z tieňa Rafaela Nadala. O svojom krajanovi, nárokoch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × four =