utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Obhajca titulu Lacko po obrate do 2. kola Slovak Open
Foto: ATP Petrohrad

Obhajca titulu Lacko po obrate do 2. kola Slovak Open

BRATISLAVA – Najvyššie nasadený Lukáš Lacko zdolal v 1. kole bratislavského challengerového Slovak Open (106 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) Stéphana Roberta z Francúzska v troch setoch 4:6, 6:4, 7:5.

Lepší vstup do zápasu mal prekvapivo francúzsky tenista. V piatom geme prelomil po ukážkovom obhodení Lackovo podanie. Favorit okamžite kontroval, no na zaváhanie zo siedmej hry už v prvom sete odpoveď nenašiel. Rodák z mesta Montargis v kľúčových chvíľach vždy dobre zaservoval.

V druhom dejstve sa Lukáš rozpodával. S pribúdajúcim časom sa zlepšoval aj v medzihre, eliminoval chyby a dostával súpera pod tlak. Odmeny sa dočkal za stavu 5:4, keď premenil po pokazenom forhende Roberta v poradí štvrtý setbal na príjme.

V rozhodujúcej časti mal piešťanský rodák spočiatku prevahu. Rýchlo odskočil do vedenia 3:0, no v piatom geme ho výpadok prvého servisu o výhodu pripravil. V koncovke ukázal napriek tomu pevné nervy. Za stavu 6:5 sa zameral na dĺžku riternov, čo prinášalo chyby 38-ročného Francúza. Jednej sa dopustil aj pri prvom mečbale turnajovej jednotky.

Zaujalo nás:

  • Lacko zvládol v Bratislave 1. kolo 9.-krát z posledných 10 štartov
  • na esá dominoval v pomere 17:12
  • Robert prehral 11. z posledných 12 duelov

„Bol to ťažký zápas. Herne to nie je zlé, ale kondične to po chorobe cítim. Bol to vybojovaný zápas. Budem sa snažiť urobiť všetko pre to, aby som bol v ďalšom zápase úspešný,“ uviedol zverenec trénera Filipa Havaja. O štvrťfinále zabojuje proti nebezpečnému Bielorusovi Jegorovi Gerasimovovi – bratislavskému šampiónovi z roku 2015.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer vykročil za 10. titulom z Halle odplatou za US Open

HALLE – Najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 500 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 6 =