nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Obrovská novinka na spadnutie už na Australian Open 2019
Foto: TASR

Obrovská novinka na spadnutie už na Australian Open 2019

MELBOURNE – Austrálsky portál foxsports.com priniesol pred pár minútami informáciu, že na Australian Open 2019 bude zavedený tajbrejk v rozhodujúcom sete.

Necelé dva mesiace po tom, čo oznámili wimbledonskí organizátori zavedenie skrátenej hry za stavu 12:12, prišla informácia o zmene aj z Austrálie. „Protinožci“ ju chcú mať podobne ako newyorský US Open už za stavu 6:6. Hrať by sa však mala formou supertajbrejku známeho zo štvorhry do 10 bodov.

Keďže do začiatku prvého Grand Slamu novej sezóny zostáva len niečo vyše mesiaca, treba ku zmene pristupovať citlivo. Údajne prebiehajú konzultácie s hráčmi. Okrem okamžitej implementácie nového pravidla sa uvažuje aj o variante testovania v kvalifikácii a juniorských súťažiach.

Ak by bola napokon prijatá okamžitá zmena, znamenalo by to, že každý Grand Slam bude mať v roku 2019 vlastné pravidlá. Australian Open supertajbrejk za stavu 6:6. Roland Garros klasické čakanie na rozdiel dvoch gemov. Wimbledon tajbrejk za stavu 12:12 a US Open klasický tajbrejk za stavu 6:6.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Neuveriteľný Medvedev zdolal Djokoviča a v Cincinnati postúpil do finále

CINCINNATI – Deviaty nasadený Rus Daniil Medvedev zdolal v semifinále turnaja ATP Masters 1000 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 8 =