piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Sebakritická Osaková: „Celý život hrám tenis, nie som najchytrejšia“
Foto: TASR

Sebakritická Osaková: „Celý život hrám tenis, nie som najchytrejšia“

LOS ANGELES – Japonka Naomi Osaková je tvárou augustového vydania magazínu Allure, ktorému poskytla zaujímavý rozhovor, v ktorom nešetrila ani sebakritikou.

„V určitom bode už talent nie je dostatočný. Od toho momentu len musíte chcieť zvíťaziť viac ako všetci ostatní. Myslím, že je to niečo, čo som si všimla už v útlom veku. V tom mám šťastie. To, ako som vyrastala a okolnosti okolo mňa ma nútili takto uvažovať,“ vysvetlila Osaková svoj pohľad na to, čo je nevyhnutné, ak chce byť hráč najlepší.

„Moji rodičia neboli zrovna najbohatší, tak čo mám robiť? Viete, celý život hrám tenis, nie som najchytrejšia. Nie je nič, čo si dokážem predstaviť, že by som mohla robiť. Buď budem najlepšia alebo budem bezdomovkyňa,“ dodala na margo toho, čo ju ženie vpred a motivuje byť elitnou tenistkou.

Na budúci rok budú letné olympijské hry v Tokiu a japonská svetová dvojka bude patriť medzi medailové ašpirantky. Bude však reprezentovať Japonsko? V súčasnosti totiž žije v Spojených štátoch amerických a disponuje aj americkým občianstvom. „Rozhodne mám v úmysle hrať za Japonsko,“ ubezpečila svojich fanúšikov v hostiteľskej krajine najväčšieho športového sviatku.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič priblížil svoj vzťah s Federerom

NEW YORK – Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer sú veľké legendy a dlhoroční rivali. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × three =