piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / US Open / Osaková po finálovom triumfe v New Yorku: „Je mi ľúto, že to takto dopadlo“
Foto: Twitter/ABC Grandstand

Osaková po finálovom triumfe v New Yorku: „Je mi ľúto, že to takto dopadlo“

NEW YORK – Naomi Osaková sa stala prvou japonskou tenisovou grandslamovou šampiónkou v histórii. Vo finále dvojhry na US Open zvíťazila ako nasadená dvadsiatka nad šesťnásobnou newyorskou šampiónkou Američankou Serenou Williamsovou 6:2, 6:4.

Serena Williamsová v druhom dejstve za stavu 2:1 prelomila podanie Osakovej, no následne po dvoch dvojchybách stratila servis a zdemolovala raketu. Od empajrového rozhodcu dostala penalizáciu. „To je neuveriteľné. V živote som nepodvádzala a dlžíte mi ospravedlnenie,“ čertila sa Američanka, ktorá nedokázala udržať na uzde svoje emócie a rozhodcu nazvala podvodníkom. Ramos jej za stavu 3:4 udelil trestný gem. Američanka si so slzami v očiach v ďalšej hre udržala servis, no Osaková už dotiahla zápas do úspešného konca. Serena Williamsová po skončení duelu nepodala Ramosovi ruku a ukázala smerom k nemu varovný prst.

S Osakovou sa však vrúcne objala a zablahoželala jej k životnému úspechu  Japonka sa v úvode slávnostného príhovoru ospravedlnila americkým fanúšikom, že zdolala ich obľúbenkyňu. „Je mi jasné, že tu každý fandil Serene. Je mi ľúto, že to takto dopadlo. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sledovali dnešný zápas, najmä mojej mame. Veľa pre mňa obetovala, tento titul pre ňu veľmi veľa znamená. Chýbal mi v hľadisku môj otec, ale on nebýva fyzicky prítomný na mojich zápasoch. Vždy som snívala o tom, že vo finále grandslamového US Open nastúpim proti Serene a zdolám ju. Môj sen sa stal skutočnosťou. Som vďačná, že som si mohla zahrať proti najväčšej legende.“

„Napriek všetkému, čo sa vo finále i po ňom udialo Japonka berie Američanku ako vzor. V detstve som sa jej chcela podobať a tento zápas môj postoj k nej nezmenil. Po zápase a počas slávnostného ceremoniálu sa ku mne správala veľmi milo,“ doplnila Osaková.

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

Laver Cup bude oficiálnou súčasťou kalendára ATP

LONDÝN – Laver Cup bude oficiálnou súčasťou kalendára ATP, no za účasť na tomto podujatí sa nebudú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × two =