utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Osaková po návrate domov: „Dúfam, že by som mohla byť vzor pre deti“
Foto: TASR

Osaková po návrate domov: „Dúfam, že by som mohla byť vzor pre deti“

JOKOHAMA – Naomi Osaková sa po triumfe na US Open vrátila domov do Japonska. Prvá singlová grandslamová víťazka z tejto ostrovnej krajiny absolvovala v Jokohame tlačovú konferenciu.

Vzhľadom na neustále omieľané kontroverzie vo finále, o ktoré sa postarala Američanka Serena Williamsová, musela mladá Japonka opäť odpovedať ako sa po víťazstve cítila. „Nie, necítim smútok. Vlastne ani netuším, čo by som mala cítiť, keďže to bolo moje prvé grandslamové finále a víťazstvo. Som šťastná a viem, že sa mi podarila veľká vec,“ pokúsila sa vysvetliť novinárom.

Osakovej triumf by mohol znova pozdvihnúť neustále rastúcu popularitu tenisu v Japonsku. „Premýšľala som, či sa na to pozerali malé deti a lákalo by ich začať s tenisom. Vždy som si hovorila, že Kei Nišikori je skvelý mužský vzor a bolo by fajn, keby tu bola aj nejaká žena. Dúfam, že by som ten vzor mohla byť ja,“ verí 20-ročná svetová sedmička.

V závere roka má osacká rodáčka ešte jeden veľký cieľ. Kvalifikovať sa na MS WTA Tour v Singapure. Na základe výsledkov v tejto sezóne je na výbornom 4. mieste. Na budúci týždeň bude jednou z hviezd WTA Premier turnaja v Tokiu, kde môže spraviť ďalší míľový krok.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Wimbledonská hrdinka Riskeová sa vydala za bývalého indického tenistu

PITTSBURGH – Američanka Alison Riskeová sa v nedeľu v Pittsburghu vydala za bývalého indického tenistu Stephena …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + thirteen =