piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Osaková prekvapila zásadným životným rozhodnutím
Foto: TASR

Osaková prekvapila zásadným životným rozhodnutím

TOKIO – Japonka Naomi Osaková nečakane ukončila spoluprácu s nemeckým trénerom Saschom Bajinom. Svetová jednotka sa tak rozhodla iba dva týždne po tom, ako vyhrala úvodný Grand Slam roka Australian Open.

Dôvody zatiaľ zainteresované strany nešpecifikovali. „Ahojte, už viac nespolupracujem so Saschom Bajinom. Ďakujem mu za jeho prácu a želám všetko dobré do budúcnosti,“ napísala 21-ročná japonská tenistka na sociálnej sieti.

„Ďakujem, Naomi. Prajem ti všetko len to najlepšie. To teda bola jazda. Ďakujem, že som bol toho súčasťou,“ napísal jej v odpovedi nemecký kouč. Do jej tímu prišiel koncom roka 2017 a okamžite bolo cítiť nárast jej kvality. Osaková získala prvý titul vo dvojhre na okruhu WTA v marci 2018 v Indian Wells, v septembri potom triumfovala aj na grandslamovom US Open.

Bajin sa stal v decembri prvým držiteľom nového ocenenia „Tréner roka“ na okruhu WTA. „Nemám slov, dokonca sa trocha červenám. Je veľmi ľahké byť dobrý tréner, keď trénujete úžasnú hráčku,“ chválil vtedy svoju zverenkyňu 34-ročný tréner.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + 2 =