pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Paire: „V osobnom živote a na kurte nie som šťastný, neviem, čo ďalej“
Foto: TASR

Paire: „V osobnom živote a na kurte nie som šťastný, neviem, čo ďalej“

MONTE CARLO – Francúz Benoit Paire je dlhodobo považovaný za veľký talent. Zároveň ho však počas celej kariéry limituje prístup k tenisu a náladovosť.

Po prehre so Španielom Felicianom Lópezom v 1. kole ATP Masters 1000 turnaja v Monte Carle prezradil rodák z Avignonu, že uvažuje o prestávke od tenisu. „Cítim sa teraz trochu unavený. V osobnom živote a na kurte nie som veľmi šťastný. Neviem, čo ďalej. Dám si pauzu až do Roland Garros? Alebo do Wimbledonu? Okrem tenisu sú v živote aj iné veci. Chcem byť každý deň šťastný a momentálne to tak nie je,“ vyznal sa v rozhovore pre L’Équipe.

„Pokúsim sa urobiť správne rozhodnutia. Na kurt by som mal ísť šťastný. Je to mentálna únava. V živote nie som šťastný, čo ma vyčerpáva. Neviem, čo mám robiť. Netuším, čo sa bude diať v ďalších hodinách, dňoch. Som prihlásený do Barcelony, ale neviem, či tam pôjdem. Život nie je len o tenise. Mám ho rád, no je to moja práca. Sú dni, keď sa vám nechce ísť do práce. Občas nemám chuť hrať, chcem byť doma, mať pokoj alebo byť s priateľmi, rodinou,“ dodal Paire.

V úvode roka pritom vyzeral byť 28-ročný Francúz vo veľmi dobrom rozpoložení. V Pune a Sydney hral semifinále, v Montpellieri štvrťfinále a nedávno na ATP Masters 1000 podujatí v Miami 3. kolo po skalpe Novaka Djokoviča.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine + 3 =