utorok , december 11 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Päť najlepších grandslamových zápasov sezóny – ženy

Päť najlepších grandslamových zápasov sezóny – ženy

Včera sme predstavili kvinteto mužských grandslamových zápasov, ktoré považujeme v roku 2018 za najlepšie. Dnes sa presúvame medzi ženy, kde je výber oveľa náročnejší.

5. Dominika Cibulková vs Angelique Kerberová 3:6, 6:3, 6:3 (3. kolo US Open)

Keďže na top 5 ašpiroval minimálne dvojnásobný počet zápasov, zavážil aj fakt, že išlo o najcennejší slovenský grandslamový skalp. Po pomalšom štarte sprevádzanom nepresnosťami sa slovenský stroj na víťazné údery roztočil na plné obrátky. Nemka, ktorá prišla ako víťazka Wimbledonu, musela od začiatku druhého setu neustále doťahovať stratu. A napokon sa aj skloniť pred Dominikiným umením.

4. Naomi Osaková vs Aryna Sabalenková 6:3, 2:6, 6:4 (4. kolo US Open)

Vzhľadom na to, ako suverénne ničila Osaková súperky, bolo newyorským vrcholom už 4. kolo. Práve v ňom sa jediný raz zapotila. Duel mal svoje čaro. Stretli sa v ňom dve vychádzajúce hviezdy, ktoré patria medzi úderovo najrazantnejšie. Milovníci prestreliek si skutočne prišli na svoje. Po vyrovnaní pomeru setov mala Bieloruska v treťom vedenie 2:1 s brejkom, ale záver patril neskoršej víťazke.

3. Simona Halepová vs Sloane Stephensová 3:6, 6:4, 6:1 (finále Roland Garros)

Zrejme sa nenašiel nestranný fanúšik, ktorý by Halepovej vytúžený grandslamový titul nedoprial. Mala na konte tri finálové prehry a schyľovalo sa ku štvrtej. Američanka viedla 6:3, 2:0. Rumunka však predviedla bojovnosť sebe vlastnú a od stavu 4:4 v druhom sete na kurte dominovala. Po premenenom mečbale ňou lomcovali emócie a len ťažko sa bránila slzám dojatia. Krásny záver dvojtýždňových bojov na parížskej antuke.

2. Caroline Wozniacka vs Simona Halepová 7:6(2), 3:6, 6:4 (finále Australian Open)

Už pred finále bolo jasné, že jedna tenistka sa zbaví nálepky „svetová jednotka bez Grand Slamu“. Obe k tomu podľa toho pristúpili a na kurte sa bili o každý fiftín takmer tri hodiny. Wozniacka pritom čelila už v 2. kole mečbalom a Halepovú trápilo od 1. kola zranenie členka. Po dvoch fantastických setoch prišla doslova filmová dráma v treťom. Dánka viedla 3:1, o pár minút neskôr prehrávala 3:4 s brejkom. V závere však mala viac síl. Vyše osem rokov po svojom prvom grandslamovom finále sa dočkala prvého titulu. Po poslednej výmene si ľahla na melbournský hard a vychutnávala si splnenie sna.

1. Simona Halepová vs Angelique Kerberová 6:3, 4:6, 9:7 (semifinále Australian Open)

Napriek skvelému finále sme dali na vrchol predchádzajúci duel Rumunky. Proti Kerberovej to bola zápletka ako hrom, tenis najvyššej úrovne a jeden z najdramatickejších záverov histórie Australian Open. Nemka pritom strácala 3:6, 1:3. V treťom dejstve, keď už boli obe viditeľne na hranici fyzických síl, viedla Halepová 5:3, 30:15. Neskôr mala dva mečbaly na príjme za stavu 5:4, 40:15. Nestačilo. Nemecká bojovníčka získala nakrátko momentum na svoju stranu a pri skóre 6:5, 40:15 mala dva mečbaly ona, dokonca pri svojom podaní. V scenári bol pripravený ešte jeden, posledný zvrat, po ktorom sa tešila Simona.

O nás Michal Pokrivka

Tipérsky špeciál: Kužmová v hodnotnom kurze aj boj o Australian Open

Predvianočný čas patrí už tradične veľkému ITF turnaju v Dubaji, na ktorom štartuje aj naša …