sobota , september 21 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Päťnásobná grandslamová šampiónka ukončí čoskoro kariéru
Lucie Šafářová (Oficiálna FB prezentácia)

Päťnásobná grandslamová šampiónka ukončí čoskoro kariéru

Lucie Šafářová dnes vrámci fedcupového stretnutia Česka s USA v Prahe oznámila, že čoskoro ukončí tenisovú kariéru. Zahrá si však ešte v Austrálii.

Počas tlačovej konferencie povedala Šafářová: „Nechcem končiť tak, že budem hrať kvalifikácie a trápiť sa tenisom. Myslím si, že tak by to nemalo byť.“

Tridsaťjedenročná rodáčka z Brna je bývalou elitnou deblistkou. Po boku Bethanie Mattekovej-Sandsovej vyhrala dvakrát Australian Open aj French Open a raz sa tešila aj na US Open. Pred dvoma rokmi tiež s Američankou hrala vo finále MS WTA Tour. Vyhrala celkovo 15 turnajov vo štvorhre a minulý rok sa stala aj svetovou jednotkou. Pre Česko tiež v roku 2016 v Riu vybojovala bronzovú olympijskú medailu po boku Barbory Strýcovej.

Úspechy dosiahla aj vo dvojhre. V nej jej patrilo v roku 2015 piate miesto. Zahrala si vo finále French Open a tešila sa zo zisku siedmich trofejí na okruhu WTA. V súčasnosti jej v singlovom poradí patrí 106. priečka a vo štvorhre okupuje 51. miesto. V tejto sezóne sa už vo dvojhre nijak výraznejšie nepresadila. Vo štvorhre dosiahla jediný výraznejší míľnik postupom do finále na Malorke s partnerkou Barborou Štefkovou.

Je tiež štvornásobnou fedcupovou šampiónkou. Z titulov sa tešila v rokoch 2011, 2012, 2014 a 2015.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Borg: „Laver Cup je tá najlepšia vec pre tenis“

ŽENEVA – Legendárny Švéd Björn Borg, kapitán výberu Európy, sa pred štartom tretieho ročníka Laver Cupu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 − 8 =