nedeľa , október 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Piotr Wozniacki porozprával o dcériných zdravotných problémoch
Foto: TASR

Piotr Wozniacki porozprával o dcériných zdravotných problémoch

KODAŇ – Piotr Wozniacki, otec a tréner slávnej Caroline, porozprával pre dánske noviny Ekstra Bladet o reumatoidnej artritíde, ktorá jeho dcére komplikuje tenisovú kariéru.

„Každý, kto má tú chorobu, vie, čím si prechádza. My ostatní tomu nemôžeme rozumieť. Som na ňu hrdý ako otec aj ako tréner. Viem veľa vecí, ktoré sme zvyšku sveta nepovedali. Caroline nikdy nechcela využívať svoju chorobu na ospravedlňovanie čohokoľvek,“ uviedol Piotr Wozniacki v rozhovore, z ktorého cituje portál Tennis World.

„Vždy sa snažila robiť to najlepšie, čo mohla. Bolo ohromujúce sledovať, koľko času trávi prípravou na zápasy,“ pokračoval a na margo Dánkiných nestabilných výkonov dodal, „problém je, že nemôžeme trénovať na vysokej úrovni dostatočne dlhý čas, pretože vznikajú rôzne problémy.“

„Caroline sa môže dostať na určitú dobu na vysokú úroveň, ale pre nedostatok tréningu ju môže rovnako rýchlo stratiť. Tak je to s jej chorobou. Tento rok sa vždy niečo stalo. Keď však bola schopná súvisle trénovať dva-tri týždne, hrala dobrý tenis,“ vysvetlil tréner a otec v jednej osobe.

O budúcnosti svojej dcéry povedal: „Teraz trochu cestujú s manželom Davidom po Európe. Potom si všetci spolu sadneme a porozprávame sa o budúcnosti.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + 8 =