štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Plíšková po skalpe Kvitovej prvou semifinalistkou MS WTA Tour
Foto: TASR

Plíšková po skalpe Kvitovej prvou semifinalistkou MS WTA Tour

SINGAPUR – Karolína Plíšková sa stala prvou semifinalistkou MS WTA Tour v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale). Vo svojom poslednom zápase v Bielej skupine zdolala v českom derby Petru Kvitovú 6:3, 6:4.

Plíšková mala skvelý vstup do zápasu. Nepúšťala sa do zbrklých zakončení a výrazne ťažila z obrovského množstva chýb svojej krajanky. Tá jej darovala v druhom geme brejk tromi dvojchybami a o chvíľu už svietilo na ukazovateli skóre 4:0. Karolína v ďalších dvoch hrách nevyužila náskok 40:0, ale v koncovke prvého setu ju podržalo podanie.

Do druhého dejstva vstúpila Kvitová s vedomím, že už nemôže postúpiť, keďže potrebovala vyhrať 2:0. Rozviazalo jej to ruky a zvýšená produkcia víťazných úderov jej priniesla náskok 3:0. V piatom geme výhodu brejku stratila, a hoci okamžite odskočila na 4:2, záver zvládla lepšie jej súperka profitujúca z väčšej trpezlivosti a presnosti.

Zaujalo nás:

  • Plíšková upravila vo vzájomnej bilancii s Kvitovou na 1:3
  • Kvitová prestrieľala súperku na víťazné údery 22:6
  • dopustila sa 7 dvojchýb
  • „dominovala“ aj v štatistike nevynútených chýb – 32:17

„Nemôžem mať väčšiu radosť. Vždy ma predtým na turnajoch zdolala, ale teraz som cítila, že mám šancu. Bol to náročný zápas, hrala som ale dobre a zvládla som to. Som rada, že som opäť v semifinále. Na trofej nemyslím, to je ešte ďaleko,“ povedala šťastná víťazka v prvom rozhovore priamo na kurte.

O druhej postupujúcej z Bielej skupiny sa bude rozhodovať od 13:30 SELČ v súboji medzi Dánkou Caroline Wozniackou a Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. Prvá menovaná musí zvíťaziť 2:0 na sety, ukrajinskej tenistke stačí uhrať set.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Lacko v 2. kole challengeru v Ilkley neuspel

ILKLEY – Lukáš Lacko prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 125 v anglickom Ilkley (137 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − ten =