utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Plíšková prehovorila o vyrovnanosti ženského okruhu
Foto: TASR

Plíšková prehovorila o vyrovnanosti ženského okruhu

MADRID – Kým netriumfovala pred dvoma týždňami v Stuttgarte Češka Petra Kvitová, spoznal okruh WTA v sezóne 19 rôznych turnajových víťaziek. Prečo je to tak, skúsila vysvetliť v Madride iná Češka Karolína Plíšková.

„Kým nevyhrala Petra v Stuttgarte, bola na každom turnaji iná víťazka. Je dosť ťažké byť celý rok konzistentná. Jeden týždeň hrá hráčka neuveriteľne a na ďalší sa už necíti byť v takej pohode,“ priblížila svetová päťka Plíšková citovaná portálom Tenisový svět.

„Nie sme muži, nedokážeme byť vyrovnané ako napr. Novak Djokovič alebo Roger Federer. A to nehovorím o konzistencii v priebehu nejakých 10 rokov. Je veľmi zložité udržať sa tak dlho v špičke,“ pridala porovnanie s mužským okruhom.

O vyrovnanosti ženského okruhu svedčí aj pohľad na víťazky posledných deviatiach Grand Slamov. Tešilo sa osem rôznych žien, dvojnásobnou šampiónkou je len Japonka Naomi Osaková. A to chýba v tomto období titul hviezdnemu českému duu Petra Kvitová, Karolína Plíšková alebo dlhodobo výborne hrajúcej Ukrajinke Eline Svitolinovej.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vracajúci sa Sock: „Zranenie bolo zrejme najväčšie požehnanie“

ATLANTA – Američan Jack Sock sa dnes po polročnej prestávke vráti na domácom turnaji kategórie ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one + nineteen =