štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Polášek o Turnaji majstrov: „Postúpiť do semifinále nebude jednoduché“
Foto: TASR

Polášek o Turnaji majstrov: „Postúpiť do semifinále nebude jednoduché“

LONDÝN – Filip Polášek pred debutom na prestížnom Turnaji majstrov v Londýne nemá roztrasené kolená. S Chorvátom Ivanom Dodigom sa neboja žiadnych súperov a v 02 aréne chcú bojovať o najvyššie méty. Účinkovanie odštartujú v nedeľu o 19:00 SEČ duelom proti druhému nasadenému poľsko-brazílskemu páru Lukasz Kubot/Marcelo Melo.

S Dodigom majú priaznivú bilanciu so všetkými tromi dvojicami, s ktorými sa stretnú v skupine Jonasa Björkmana. Nad Kubotom a Melom vedú na zápasy 2:1, nad juhoafricko-novozélandským tandemom Raven Klaasen/Michael Venus 2:0 a americko-britský pár Rajeev Ram/Joe Salisbury zdolali vo štvrťfinále podujatia Masters 1000 v Paríži.

Podľa Poláška to však ešte nič neznamená. „Očakávam veľmi vyrovnané súboje, postúpiť do semifinále nebude jednoduché. S Kubotom a Melom sme hrali dvakrát dva tesné sety a jeden supertajbrejk. Dvojicu Ram/Salisbury sme v Paríži zdolali po supertajbrejku,“ vyslovil prognózu Polášek, ktorý je od pondelka člen elitnej svetovej desiatky.

Zverenec trénera Erika Csarnakovicsa je rád, že vysnívanú métu dosiahol ešte pred záverečným vrcholom sezóny. „Je dobré, že že už som v prvej desiatke a nemusím si hovoriť ‚kedy to konečne príde?‘ Mojou výhodou je, že mi teraz ešte pol roka nepadajú body. Keby som odteraz šesť mesiacov nehral, tak by som bol asi jedenásty. Som azda v najlepšej pozícii zo všetkých hráčov na okruhu ATP pokiaľ ide o obhajovanie bodov. Mám ešte veľa priestoru posúvať sa ďalej a zlepšovať sa. To ma teší zo všetkého najviac,“ hľadí náš tenista do blízkej budúcnosti s nádejou.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nadal heroickým výkonom otočil zápas proti Medvedevovi na Turnaji majstrov

LONDÝN – Španiel Rafael Nadal zdolal v skupine Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v Londýne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 4 =