štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Polášek o Wimbledone: „Získal som toľko bodov, s ktorými som vôbec nepočítal“
Foto: TASR

Polášek o Wimbledone: „Získal som toľko bodov, s ktorými som vôbec nepočítal“

LONDÝN – Filip Polášek sa včera rozlúčil s Wimbledonom prehrou v semifinále. S celým turnajom je však veľmi spokojný a s Chorvátom Ivanom Dodigom plánujú pokračovať v spolupráci.

Polášek s Dodigom mohli získať po zbabranom úvode momentum na svoju stranu v druhom sete. Nevyužili však dva setbaly, čo Filipa mrzelo. „Prvé štyri gemy nám ušli, no potom to bol výborný zápas. Bola to absolútna kvalita, tenis na úrovni svetovej špičky. Nemáme sa s Ivanom za čo hanbiť. Chýbalo nám trochu šťastia v kľúčových momentoch, to už k tenisu patrí. Pri setbaloch skončil jeden ritern tesne v aute, potom tam bol nedotiahnutý volej. Naša hra je riskantná a v danom momente to nevyšlo,“ uviedol.

Za stavu 2:2 v tajbrejku druhého setu zahlásil čiarový rozhodca pri druhom servise nášho tenistu chybu nôh. Na margo sporného momentu Polášek povedal: „Zahlásil to stredový rozhodca, ktorý usúdil, že som mal pri podaní presah do opačnej strany. Na 99 percentách turnajoch hráme len s dvomi rozhodcami na základnej čiare, na challengeroch sú iba dvaja v celom zápase. Nemám však dôvod si myslieť, že si rozhodca vymýšľal. Bola to asi moja chyba.“

Ani za stavu 0:2 na sety slovensko-chorvátska dvojica zbrane nezložila. „Dôležité bolo, že po strate druhého setu sme sa rýchlo zmobilizovali a v treťom sme nedostali ‚világoš‘. V úvodných štyroch gemoch sme boli jasne lepší, no nevyužili sme brejkbaly a nezobrali im servis. Nepodarilo sa nám ich dostať pod tlak. Chýbalo nám šťastie, ktoré sme mali v predchádzajúcich zápasoch, dnes nám asi nebolo súdené vyhrať,“ uzavrel hodnotenie semifinále 33-ročný Slovák.

S celkovým vystúpením v Londýne je zvolenský rodák spokojný a spolupráca s Dodigom by mala pokračovať: „Keby mi niekto pred tromi týždňami povedal, že na turnaji ATP v Antalyi postúpime až do finále a na Wimbledone si zahráme semifinále, s radosťou mu za to zaplatím. Bral by som to všetkými dvadsiatimi. Získal som toľko bodov, s ktorými som vôbec nepočítal. S Ivanom sme sa už bavili o pokračovaní spolupráce. Máme záujem, aby bola dlhodobá.“

V pondelňajšom vydaní deblového rebríčka sa posunie skúsený Filip Polášek, ktorý nehral pre problémy s chrbtom od začiatku sezóny 2014 až do júna 2018, zo 76. na 42. miesto.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Isner s manželkou majú druhého spoločného potomka

DALLAS – Američan John Isner a jeho manželka Madison sa stali v nedeľu druhýkrát rodičmi. Tridsaťštyriročný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − two =