štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Polášek s Dodigom na Turnaji majstrov v ľahšej skupine
Foto: TASR

Polášek s Dodigom na Turnaji majstrov v ľahšej skupine

LONDÝN – Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig majú pred sebou spoločnú premiéru na londýnskom Turnaji majstrov (9 000 000 USD, tvrdý povrch v hale). Poznajú už súperov v základnej skupine.

Skupina Jonasa Björkmana

Práve do skupiny pomenovanej po bývalom švédskom tenistovi sa dostali Filip Polášek s Ivanom Dodigom, ktorí boli deviatkami tohtoročného renkingu. Ich súpermi budú Poliak Lukasz Kubot s Brazílčanom Marcelom Melom (2., vzájomná bilancia 2:1), Američan Rajeev Ram s Britom Joeom Salisburym (4., vzájomná bilancia 1:0) a Juhoafričan Raven Klaasen s Novozélanďanom Michaelom Venusom (5., vzájomná bilancia 2:0).

Skupina Maxa Mirného

Druhá skupina nesie meno bieloruskej deblovej legendy. Hlavnými favoritmi v nej budú kolumbijské svetové jednotky Juan Sebastián Cabal s Robertom Farahom. Spoločnosť im robia nemeckí víťazi Roland Garros Kevin Krawietz/Andreas Mies (3.). Ďalšou dvojicou sú Holanďan Jean-Julien Rojer s Rumunom Horiom Tecauom (6.). Zostavu dopĺňajú francúzski držitelia kariérneho Grand Slamu Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut (8.).

Filip a jeho partner vybehnú na kurt už v nedeľu o 19:00 SEČ, keď vyzvú svetové dvojky Kubota s Melom.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tsitsipas nestratil set ani v druhom zápase na Turnaji majstrov

LONDÝN – V druhom dnešnom zápase v skupine Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v Londýne (9 000 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 14 =