štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Pomalý Wimbledon? Federer, Nadal či Raonič sa nezhodujú
Foto: TASR

Pomalý Wimbledon? Federer, Nadal či Raonič sa nezhodujú

LONDÝN – Tráva na Wimbledone je každoročne jednou z hlavných tém. Podľa niekoho je príliš rýchla, podľa iného pomalá. Aké názory majú tento rok Roger Federer, Rafael Nadal či Miloš Raonič?

Raonič vidí zmenu v tráve

„Od prvých rokov, čo som tu hral, mám pocit, že prebieha postupné znižovanie rýchlosti kurtov. Nemyslím, že je to tu rýchlejšie ako na iných Grand Slamoch. Nehral som na hlavných kurtoch, usudzujem z tréningov na vedľajších. Trávu udržiavajú dlhšiu, kurty sú mäkšie, čo loptičky spomaľuje,“ začal svoje rozprávanie Kanaďan Miloš Raonič citovaný portálom Essentially Sports.

„Som si istý, že je to zámer. Ako vidíte, tenis na tráve sa výrazne zmenil. Nie je to atletickosťou hráčov alebo čímkoľvek iným. Je to preto, že to umožňuje tráva, vidíte to aj na zozname víťazov. Bombardéri na nej môžu získavať najmä v prvom týždni, keď je pohyb ťažší. Neskôr je to obťažné, pretože pohyb v okolí základnej čiary nie je iný ako na antuke,“ dodal kanadský finalista Wimbledonu 2016.

Federer a Nadal oponujú

„Ja si to nemyslím. Rozprával som sa s Timom Henmanom a povedal, že robia všetko stále rovnako. Je to ako s vínom. Aj kvôli počasiu nie je každý rok rovnaké. To je zrejme dôvod, prečo boli tento rok (kurty) v prvom týždni mäkšie,“ uviedol Švajčiar Roger Federer – rekordný osemnásobný wimbledonský šampión.

„Úprimne, z môjho pohľadu je povrch stále rovnaký. Hrám tu od roku 2003 a nevidím rozdiel. Keď počujem ľudí hovoriť, že je veľmi pomalý, rýchlejší, pomalší ako kedykoľvek predtým… Stále počúvam to isté. Niekedy nie sú pocity hráčov rovnaké. Ten, kto hrá dobre, môže mať pocit, že je všetko dokonalé. Tí, ktorým sa nedarí, majú pocit, že je to pomalšie alebo príliš rýchle, lebo majú problém nájsť správny tajming,“ myslí si Španiel Rafael Nadal.

„Nie je to povrchom. Je to loptičkami, ktoré sú trochu ťažšie. Naberú aj nejakú vlhkosť, čo je súčasť hry. Je pravda, že sú niekedy ťažšie ako na iných turnajoch, ale tu na Wimbledone je to vždy tak, nie? To je podľa mňa hlavná vec, ktorá občas hru spomaľuje,“ dodal španielsky fenomén, ktorý triumfoval v Londýne naposledy v roku 2010.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Isner s manželkou majú druhého spoločného potomka

DALLAS – Američan John Isner a jeho manželka Madison sa stali v nedeľu druhýkrát rodičmi. Tridsaťštyriročný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 13 =