utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Popradský challenger bez členov top 100. Kovalík nasadenou dvojkou
Foto: Twitter/Sofia Open

Popradský challenger bez členov top 100. Kovalík nasadenou dvojkou

POPRAD – Na antukových Mestských tenisových dvorcoch v Poprade sa v dňoch 18. až 23. júna uskutoční 16. ročník turnaja Poprad-Tatry ATP Challenger Tour (64 000 EUR +H). Na akceptačnej listine podľa svetového rebríčka ATP k 28. máju je najvyššie nasadený Rakúšan Gerald Melzer – finalista spred dvoch rokov.

Medzi 22 hráčmi je nasadená dvojka náš Jozef Kovalík. „Každý turnaj je iný, no domáce sú špeciálne. Záleží na hráčovi, ako sa na turnaj nastaví,“ uviedol Kovalík pre oficiálny web podujatia. „Podával výborné výkony, ale mal aj nejaké výkyvy. Pokiaľ sa dobre rozohrá, má šancu na dobrý výsledok,“ prognózoval riaditeľ turnaja Miloslav Mečíř. Do „pavúka“ 32 hráčov by sa mal priamo dostať aj ďalší Slovák Filip Horanský. Momentálne je prvý pod čiarou. V hlavnej fáze zabojujú vďaka voľným kartám aj Peter Vajda, Lukáš Klein a Dominik Šproch.

Na turnaji neštartujú daviscupoví reprezentanti Martin Kližan, Norbert Gombos ani Andrej Martin. „Oslovili sme všetkých. Kližan sa v tom čase bude kondične pripravovať pred Wimbledonom vo Vysokých Tatrách, ale príde nás pozrieť a zapojí sa do sprievodného programu. Ďalší dvaja hráči dali prednosť príprave,“ povedal na tlačovej konferencii technický riaditeľ turnaja Branislav Stankovič.

Finále sa odohrá výnimočne už v sobotu 23. júna o 13:30. Organizátori vyšli v ústrety niektorým účastníkom popradského turnaja, ktorí budú od pondelka hrať kvalifikáciu Wimbledonu. „Turnaj má peknú tradíciu, aj keď nie je jednoduché zorganizovať ho. Celkový rozpočet je okolo 150 000 eur, z toho na prize money hráčom je vyčlenených 64 000. Víťaz dostane 9200 eur, zdolaný finalista 5400,“ dodal Stankovič.

Prvá desiatka účastníkov podľa rebríčka ATP: Gerald Melzer (Rak./111.), Jozef KOVALÍK (SR/146.), Casper Ruud (Nór./157.), Mohamed Safwat (Egypt/182.), Adam Pavlásek (ČR/185.), Vladimir Ignatik (Biel./202.), Attila Balázs (Maď./211.), Dennis Novak (Rak./217.), Jang Tsung-chua (Taiw./227.), Blaž Rola (Slovin./232.)

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − thirteen =