štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Pospíšil zverejnil zaujímavé štatistiky príjmov tenistov
Foto: TASR

Pospíšil zverejnil zaujímavé štatistiky príjmov tenistov

FREEPORT – Kanaďan Vašek Pospíšil, ktorý od októbra laboruje so zranením, patrí medzi najhlasnejších kritikov financovania v tenise. V posledných dňoch postupne zverejňoval rôzne zaujímavé čísla.

V pondelok zverejnil kanadský tenista tabuľku porovnávajúcu koľko percent príjmov sa v rôznych športových odvetviach a súťažiach vracia hráčom vo forme odmien.

Tabuľka:

MLB (bejzbal) = 54,4 %

NBA (basketbal) = 50 %

NHL (hokej) = 50 %

NFL (americký futbal) = 47 %

PGA (golf) = 33 %

US Open (tenis) = 14 % (7 % mužom, 7 % ženám)

Ako dodal, údaje z ďalších Grand Slamov či turnajov série ATP Masters 1000 nemá. „Je čas na zmenu,“ skonštatoval v súvislosti so zistenými číslami. V utorok pridal Pospíšil dáta týkajúce sa výdavkov. „Cena za trénera a fyzioterapeuta na 30 týždňov? Približne 300 až 400-tisíc amerických dolárov. Priemerný zárobok hráčov na 101. – 150. mieste na odmenách za rok 2018 bol 276 410 amerických dolárov,“ uverejnil.

„V tenise hráči nemajú právne zastúpenie, ktoré by dozeralo na ich záujmy. Na okruhu ATP sú hráči a turnaje reprezentovaní dvoma rovnakými právnikmi. Hráči a turnaje majú pritom zväčša protikladné záujmy. Zároveň nemajú hráči žiadne poistenie pre prípad, že vinou zranenia stratia príjem. Zranenie sa rovná žiadnemu príjmu a postupnej strate rebríčkového postavenia,“ dodal včera kanadský člen Rady ATP.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič priblížil svoj vzťah s Federerom

NEW YORK – Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer sú veľké legendy a dlhoroční rivali. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 3 =