pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Post svetovej jednotky? Federer možno zaútočí v Dubaji
Foto: TASR

Post svetovej jednotky? Federer možno zaútočí v Dubaji

MELBOURNE – Po obhajobe titulu na Australian Open stráca Švajčiar Roger Federer na španielskeho lídra rebríčka Rafaela Nadala len 155 bodov. Opäť sa tak vynára možnosť zaútočiť na trón.

Ďalšie plány a útok na post jednotky

Pred melbournským Grand Slamom sa zdalo, že turnaj ATP 500 v Dubaji (26. februára – 3. marca) bazilejský rodák vynechá. Vlani na ňom prehral už v 2. kole s Rusom Jevgenijom Donským a viditeľne nebol stopercentne pripravený. Všetko však môže byť inak.

„Boli sme v kontakte s organizátormi. Keď sa začal Australian Open, povedal som im ‚pozrite, ak je to v poriadku, rád by som sa rozhodol po turnaji,‘“ prezradil švajčiarsky tenista po zisku 20. grandslamového titulu.

„Pre mňa a moju rodinu to bol ideálny scenár. Potreboval som vedieť, čo sa stane na turnaji, ako sa budem cítiť, či nebudem zranený. Teraz vieme, aká je situácia. Musím sa tiež rozhodnúť ako pristúpim k antukovej sezóne. Tieto veci sú vzájomne prepojené. Je možné, že niekde budem hrať, no rovnako je možné, že to všetko vynechám,“ dodal.

Dubajskí organizátori majú stále k dispozícii voľné karty, rozhodnutie 36-ročného Švajčiara by malo prísť na budúci týždeň. Ak sa rozhodne v Spojených arabských emirátoch hrať, titul mu zaručí post svetovej jednotky bez ohľadu na výsledok Rafaela Nadala v Acapulcu. Španiel totiž hral vlani v Mexiku finále a môže získať maximálne 200 bodov.

Australian Open 2019 a oslavy 20. titulu

Novinárov, samozrejme, zaujímalo aj to, či sa legendárny „Fedex“ vráti obhajovať titul z Australian Open aj v sezóne 2019. „Viem, že som to zabudol spomenúť po finálovom zápase. Ale dúfam, že sa na budúci rok vrátim. Rád by som sa vrátil,“ ubezpečil fanúšikov nestarnúci miláčik tribún.

Po vážnych témach sa v krátkosti vyjadril aj k oslavám titulu. „Vrátili sme sa na izbu ráno, keď deti ešte spali. Potom som išiel skontrolovať dievčatá, či sú dobre prikryté perinou. Myla sa v momente zobudila, vyskočila z postele a opýtala sa ‚vyhral si?‘ Odvetil som, že áno a bola taká šťastná. Charlene tiež. Bolo to roztomilé,“ porozprával na záver príhodu zo súkromia Federer.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Cibulková prišla o časť fanúšikov, tvrdá kritika na jej adresu

Počas tretej adventnej nedele si vychutnajte 14 najlepších záberov zo sociálnych sietí. Magdaléna Rybáriková a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 − 6 =