štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Pozadie úspechov Sevastovovej? Muster prvýkrát otvorene o svojom vplyve
Foto: TASR

Pozadie úspechov Sevastovovej? Muster prvýkrát otvorene o svojom vplyve

INNSBRUCK – Legendárny Rakúšan Thomas Muster prehovoril pred pár dňami pre rakúske noviny Tiroler Tageszeitung prvýkrát o svojej „tajnej“ spolupráci s Lotyškou Anastasijou Sevastovovou.

Príbeh Anastasije Sevastovovej je ako z filmu. Už v rokoch 2009 – 2011 patrila do top 100, no vleklé zdravotné problémy ju v marci 2013 doviedli k rozhodnutiu ukončiť kariéru. Po necelých dvoch rokoch sa pokúsila o návrat a dnes je na svojom vrchole. Aktuálnu sezónu ukončila ako 12. hráčka a čoraz intenzívnejšie klope na dvere elitnej desiatky. V pozadí jej úspechov stojí podľa vlastných slov Thomas Muster.

„Starám sa o Anastasiju Sevastovovú už štyri roky. Ťažko o tom môže niekto vedieť. Keď skončila, bol som to ja, kto ju priviedol späť k tenisu. Teraz ju koučujem cez telefón. Robím to zadarmo,“ prezradil 51-ročný rakúsky víťaz Roland Garros 1995.

Väzba medzi ním a Lotyškou sa začala práve v čase, keď mala prestávku od profesionálneho tenisu. Vo Viedni študovala turizmus a zarábala si ako trénerka v miestnej Better Tennis Academy. K nadviazaniu kontaktu s Musterom prispel výraznou mierou priateľ lotyšskej tenistky Ronald Schmidt, jej súčasný oficiálny tréner, ktorý na sklonku kariéry spolupracoval aj s najlepším rakúskym tenistom histórie.

„Thomas nám dáva znova a znova rôzne rady. Máme s ním skvelý vzťah a sme radi, že nám s mnohými vecami pomáha. S plánovaním turnajov, tréningami,“ priznal už dávnejšie Schmidt, ktorý však nikdy nehovoril o podrobnostiach spolupráce.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer skritizoval možné koučovanie počas zápasov

HALLE – Ako sme včera informovali, na US Open by mohlo byť tento rok povolené koučovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 − five =