sobota , jún 23 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Prekvapenie na valnom zhromaždení ITF – zápasy v Davisovom pohári sa neskrátia
Foto: TASR

Prekvapenie na valnom zhromaždení ITF – zápasy v Davisovom pohári sa neskrátia

HOČIMINOVO MESTO – Daviscupové stretnutia sa budú aj naďalej hrať na tri víťazné sety. valné zhromaždenie Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Hočiminovom meste vo Vietname totiž neschválilo celý balík navrhovaných reforiem.

Za návrh, aby sa daviscupové duely hrali iba na dva víťazné sety, hlasovalo iba 63,54 percenta členských krajín. Na jeho schválenie bola potrebná dvojtretinová väčšina. Na valnom zhromaždení prijali návrh, aby víťazi Davisovho pohára i Pohára federácie automaticky odštartovali ďalší ročník na domácej pôde. Znížia sa aj požiadavky na zápasové i tréningové kurty. Hráči sa budú môcť k tímom pripájať až pri žrebe, potom absolvujú spoločnú večeru.

„Rešpektujeme rozhodnutie valného zhromaždenia, ale sme sklamaní, že členské krajiny neschválili celý balíček reforiem. Aby sme zabezpečili ďalší chod týchto tradičných tímových súťaží, je nevyhnutné prijať zmeny. Sme odhodlaní spolupracovať s národnými zväzmi a nájsť spôsob, ako zlepšiť obe súťaže,“ uviedol pre stránku itftennis.com prezident Medzinárodnej tenisovej federácie David Haggerty.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Fantastická Rybáriková v Birminghame po deviatich rokoch do finále

BIRMINGHAM – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila už do finále WTA podujatia kategórie Premier v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 − 7 =