nedeľa , január 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Prekvapivá zmena v českej nominácii na finále Pohára federácie
Foto: TASR

Prekvapivá zmena v českej nominácii na finále Pohára federácie

Karolína Plíšková vynechá finále Pohára federácie, v ktorom si české tenistky zmerajú v Prahe (10.-11. novembra) sily s USA.

Dôvodom je natrhnutý lýtkový sval a obnovenie chronických problémov so zápästím, informoval portál idnes.cz. Plíškovú nahradí v tíme Barbora Krejčíková.

„Môj štart je vylúčený. Veľmi ma to mrzí. Už na MS WTA v Singapure boli dni, keď ma to bolelo aj pri chôdzi a cítila som sa hrozne. Ale neprikladala som tomu veľkú váhu. Na finále som sa veľmi tešila. Máme však natoľko silný tím, že ma dievčatá zastúpia. Budem im veľmi držať palce,“ uviedla Plíšková.

Češky sa prebojovali do šiesteho finále v priebehu uplynulých ôsmich rokov. Pod vedením kapitána Petra Pálu v rozhodujúcom súboji o cennú trofej ešte neprehrali, triumfovali v rokoch 2011, 2012, 2014, 2015 aj 2016. Američanky pricestujú do českej metropoly bez Sloane Stephensovej, Madison Keysovej i sestier Sereny a Venus Williamsových. Kapitánka Kathy Rinaldiová nominovala kvarteto Danielle Collinsová, Sofia Keninová, Alison Riskeová, Nicole Melicharová.

Zdroj: TASR

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

Na stope: Šarapovová prezradila tajomstvo zo spálne, Cibulková dovolenkuje

Ani dnes nevynecháme tie najlepšie zábery z účtov tenisových hviezd na sociálnych sieťach. Nazrite spolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 13 =