štvrtok , december 14 2017
Tenisový Svet / Správy / Prvé vypadnutie člena top 10 v mužskej časti Roland Garros

Prvé vypadnutie člena top 10 v mužskej časti Roland Garros

PARÍŽ – Deviaty nasadený Nemec Alexander Zverev vypadol v 1. kole grandslamového Roland Garros. V dohrávke včerajšieho zápasu podľahol po setoch 4:6, 6:3, 4:6, 2:6 Španielovi Fernandovi Verdascovi.

Včera začal španielsky veterán fantasticky. V úvodnom dejstve sa ujal vedenia 4:1 s dvoma brejkmi a napriek komplikáciám nedovolil favoritovi vyrovnať. Do druhého setu vstúpil brejkom, no nepotvrdil ho a koncovku zvládol lepšie jeho súper. Nasledovala prestávka zavinená tmou. Dnes patril úvod Zverevovi. V treťom sete viedol 3:1, ale vôbec nezvládol ďalší priebeh. Španiel sa po obrate dostal na koňa a vo štvrtom dejstve nedal Nemcovi žiadnu šancu.

Zaujalo nás:

• obaja tenisti vyhrali po svojom 1. podaní 60 percent výmen
  • štatisticky nebol Zverev horší, zahral o 4 víťazné údery viac a iba o 1 nevynútenú chybu viac
  • Verdasco nepredviedol žiadne eso

Alexander Zverev je prvým mužom z top 10, ktorý neprešiel na Roland Garros 2017 bránami 1. kola.